سياسي اجتماعي

فیس بوک اسلامی در مقابله فیس بوک یهودی

نوشته: امیر ارسلان خضری

در مورد تفاوت فیس بوک اسلامی و فیس بوک خودمان (البته خودشان) باید گفت که از اسمشان پیداست که هر دو شبکه‌هایی اجتماعی می‌باشند که فیس بوک اسلامی مکانی است برای اجتماع مسلمانان در دنیای اینترنت و فضای مجازی.

این ایده‌ی خلاق کاری از مهندسان و برنامه‌نویسان مسلمان کشور پاکستان می‌باشد که در برابر اهانت‌هایی که به قرآن و ساحت پیامبر -صلی الله علیه وآله وسلم- از سوی فیس بوک رخ می‌داد تأسیس شد.
فیس بوک اسلامی دارای یک محیط سالم است و به نظر من تنها فضایی است که در دنیای مجازی تداعی کننده‌ی امت واحده باشد، به شما یک جهان بینی خواهد داد و با مسلمانان در سراسر عالم آشنا خواهید شد. در همین راستا گردانندگان نام این شبکه‌ی اجتماعی را ملت فیس بوک نام گذاری کرده‌اند.
امکانات این شبکه اجتماعی مشابه فیس بوک می‌باشد، امکان ارسال ارزیابی شخصی از خبر، ارسال و اشتراک گذاری نوشته یا تصویر و ویدیو، گپ اینترنتی و امکانات دیگر از جمله خدمات ملت فیس بوک به کاربران می‌باشد.
چرا باید از فیس بوک اسلامی حمایت کرد؟
گردانندگان فیس بوک روزی نیست و صفحه‌هایی را که بر علیه یهودیت یا حمایت از فلسطینیان نوشته شده باشد را نبندند.
در جریان تظاهرات مصر صفحه‌ی اخوان المسلمین بسته شد، چند روز پیش صفحه یکی از بازیکنان برزیلی مارسلو را بخاطر حمایت از انتفاضه مردم فلسطین بستند.
بارها و بار‌ها شاهد بودیم که در آن به مقدسات مسلمانان توهین شده است.
در جدیدترین اقدام مسئولان فیس بوک تصویری را تحت عنوان «سوره‌ی فیس بوک» پخش کرده‌اند هر چند در عنوان آن نوشته‌اند زیاد با آن موافق نیستیم ولی اینکه بیشترین تعداد اشتراک گذاری را حداقل در بین کاربران فارسی زبان داشته اوج جدی بودن مسئله را میرساند و این استهزای آشکار به تحدای قرآنی می‌باشد.
پس بر ما لازم است که وابستگی خود را به آن کم کرده (نمی‌گویم تحریم کنیم) و به تقویت فیس بوک اسلامی همت بگماریم.
و به قول یکی از دوستان: «از فیس بوک اسلامی در مقابل فیس بوک «یهودی» حمایت می‌کنیم.»
ثبت نام در ملت فیس بوک مشابه فیس بوک است با این تفاوت که محیطش فارسی نیست البته با افزایش فارسی زبانان این مشکل نیز حل خواهد شد.
http://millatfacebook.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا