خانه ---> خبر های جدید ---> ورود نوجوانان به مساجد تاجیکستان ممنوع شد

ورود نوجوانان به مساجد تاجیکستان ممنوع شد

ورود نوجوانان به مساجد تاجیکستان ممنوع شد

قانون ممنوعيت حضور نوجوانان زير 18 سال در مساجد تاجيكستان، توسط سناتورهای تاجيك در حال ارزيابی و بررسی است و در صورت تأييد از سوی آنان، بلافاصله پس از امضای رئيس‌جمهور اين كشور اجرايی می‌شود.

 

به گزارش ایکنا به  نقل از پايگاه اطلاع‌رسانی (islamsng)، مجلس سنای جمهوری تاجيكستان در جلسه اخير خود كه در تاريخ 24 خردادماه برگزار شد، تقريباً به اتفاق آرا، قانون مسئوليت والدين، نسبت به فرستادن فرزندان زير سن قانونی ـ 18 سال ـ به مساجد را كه ممنوع است، تصويب كرد.

 

گفته می‌شود، در قبال اين قانون، كه آذرماه سال گذشته، توسط «امامعلی رحمان»، رئيس‌جمهور تاجيكستان، به مجلس نمايندگان ارائه شده بود، دو تن از نمايندگان حزب مخالف احيای اسلامی، رأی مخالف دادند.

 

به گفته «عبدالجبار رحمان‌اف»، وزير آموزش و پرورش تاجيكستان، كه با گرايش‌های ضداسلامی و مبارزات خود عليه حجاب معروف شده است؛ به موجب تصويب اين قانون، حضور افراد زير سن قانونی در مساجد هم‌زمان با تحصيلشان در مدارس دولتی (مدارس دينی را شامل نمی‌شود) ممنوع است.

 

وی افزود: افراد زيرسن قانونی فقط در ايام اعياد و مراسم دينی كه از سوی دولت، تعطيل اعلام می‌شود، می‌توانند در مساجد حضور يابند.

 

بر اساس اين قانون، كودكانی كه در مساجد به‌طور غيرقانونی حضور می‌يابند، والدين آنان در مرحله اول از طريق پرداخت جريمه مجازات می‌شوند! اين در حالی است، كه در صورت تكرار نقض اين قانون حتی والدين پسران و دختران تاجيكی توسط دولت از حقوق پدر و مادری نيز محروم خواهند شد!

 

در حال حاضر اين قانون توسط سناتورهای تاجيك در حال ارزيابی و بررسی است و در صورت تأييد از سوی آنان، بلافاصله پس از امضای رئيس‌جمهور اين كشور اجرايی می‌شود.

 

مسئولان تاجيك مدعی شده‌اند كه نوجوانان زير 18 سال هنگامی كه وارد مساجد می‌شوند توسط افراد تندرو منحرف می‌شوند و هنگامی كه از مسجد خارج می‌شوند يك تروريست كامل شده‌اند!

 

پايگاه اطلاع‌رسانی «دار‌الحياة» نيز در اين باره نوشت: كشور تاجيكستان كه 96 درصد از جمعيتش مسلمان است؛ تحت حكومت گروهی لائيك است، لذا اين گروه از رشد روز‌افزون گرايش مردم اين كشور به اسلام و تعاليم آن بسيار نگران هستند، به‌ويژه در اين ايام و بعد از انقلاب‌های پی‌ در ‌پی در كشورهای منطقه و شمال آفريقا و كشيده شدن موج بيداری اسلامی به ساير كشورهای اسلامی، مقامات تاجيكستان بيش از پيش جايگاه خويش را در خطر می‌بينند از همين رو سعی دارند به هر نحو ممكن چهره مساجد و مراجعه‌كنندگان به اين اماكن مقدس را در اذهان عمومی تخريب كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@