به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

مخالفان قذافی در نزدیکی طرابلس

مخالفان قذافی در نزدیکی طرابلس

 

مخالفان معمر قذافي اعلام کردند که با حرکت به سوي طرابلس دومين خط مقدم خود را براي در اختيار گرفتن پايتخت ليبي افتتاح کردند.

بر اساس اين گزارش، مخالفان معمر قذافي ديکتاتور ليبي اعلام کردند که به حوالي شهر بيرالغنم در 80 کيلومتري جنوب غربي طرابلس پايتخت ليبي نزديک شده و در حال مبارزه با نيروهاي رژيم هستند.

 

جمعه الجماتي يک از سخنگويان شوراي ملي انتقالي در اين رابطه گفت: "بيرالغنم به دليل اينکه تنها 30 کيلومتر با جنوب شهر زاويه فاصله دارد، از اهميت بالايي برخوردار است و دروازه غربي براي ورود به پايتخت ليبي محسوب ميشود. "

 

بر پايه اين گزارش، در ماههاي اخير بيشتر درگيري‏ها بين نيروهاي معمر قذافي ديکتاتور ليبي و انقلابيون اين کشور در مناطق شرقي طرابلس به وقوع پيوسته است.

 

با وجود اين، در هفته هاي اخير درگيريهاي شديدي در کوهستان هاي نفوسه در غرب کشور ليبي رخ داده است و تنها يک پيشروي از جانب انقلابيون ليبي، رژيم قذافي را مجبور خواهد کرد که نيروهاي بيشتري در بخشهاي جنوبي و غربي طرابلس مستقر کنند.

 

اين در حالي است که رژيم ليبي همچنان مقاومت ميکند و موسي ابراهيم سخنگوي دولت اين کشور اواخر روز يکشنبه در بيانيهاي اعلام کرد که قذافي نماد تاريخي ليبي است و وي بالاتر از هرگونه اقدام سياسي و بازيهاي تاکتيکي است.

 

ابراهيم پيشتر پيشنهاد داده بود که يک دوره گفتگوهاي ملي انجام گرفته و همچنين انتخاباتي با نظارت سازمان ملل متحد برگزار شود.

 

وي در اين رابطه گفت: "اگر مردم ليبي تصميم بگيرند که قذافي بايد کشور را ترک کند او اين کار را خواهد کرد و اگر تصميم بگيرند که وي بماند وي خواهد ماند."

 

سخنگوي دولت ليبي ضمن بيان اينکه گروههاي مسلح و نيروهاي سازمان پيمان آتلانتيک شمالي ( ناتو) هيچ حقي براي تصميم گيري در رابطه با آينده ليبي ندارند، تاکيد کرد که تا زماني که حملات هوايي ناتو متوقف نشود، هيچ اقدامي نميتوان انجام داد.

 

وي در بيانيه خود تصريح کرد: "تا زماني که ناتو تجاوز خود در ليبي را متوقف نکند، آغاز يک مرحله جديد ممکن نيست؛ آنها ( ناتو) نه نيروي زميني در ليبي دارند و نه وجهه مردمي."

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن