به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

دستگیری صدها معترض در مالزی

دستگیری صدها معترض در مالزی

 

شرکت‌کنندگان در اين تظاهرات همچنين بر لزوم برگزاري انتخاباتي آزاد و عادلانه و دسترسي مساوي تمام احزاب اين کشور به رسانه‌هاي جمعي تاکيد کردند.

ائتلاف براي انتخابات سالم و عادلانه که سازماني غيردولتي است، خواستار برگزاري اين تظاهرات شده بود. اين سازمان بر انتخابات عمومي سالم و آزاد که قرار است پيش از پايان سال جاري ميلادي (2011) برگزار شود، تاکيد دارد.

گزارش‌ها حاکي است، پليس مالزي پس از زخمي ‌شدن ابراهيم، وي و همچنين بيش از هزار و 600 تظاهرکننده را دستگير کرد.

انورابراهيم و محافظ زخمي‌ شده و به بيمارستان پانتاي منتقل شدند. بر پايه گزارش‌ها، شمار زيادي از تظاهرکنندگان نيز زخمي شده‌اند.

به گفته حزب اسلامي مالزي، بهارالدين احمد، همسر رهبر حزب عدالت خلق اين کشور، در اين تظاهرات به دليل خشونت پليس در استفاده از خودروهاي آب‌پاش و استنشاق مقادير زيادي گاز اشک‌آور جان سپرد.

شماري ديگر از سياستمداران مالزيايي که در اين تظاهرات شرکت کرده بودند، دستگير شدند.

بر اساس گزارش‌ها، بيش از 50هزار نفر در اين تظاهرات شرکت کرده بودند. اين در حالي است که مقامات دولتي مالزي مي‌گويند، تنها پنج تا شش هزار نفر در اين تظاهرات حضور داشتند.

پليس مالزي از جمعه‌ شب با هدف تشديد تدابير امنيتي، خيابان‌هاي اصلي کوآلالامپور را که به مرکز اين شهر منتهي مي‌شوند، بسته بود.

همچنين شمار زيادي از نيروهاي پليس مالزي در نقاط مختلف شهر مستقر شده بودند و از بالگردها براي نظارت بر اوضاع بهره‌گيري شده بود.

مخالفان به دنبال اصلاحاتي هستند که جلوي چندين‌بار راي دادن را خواهد گرفت. مخالفان مي‌گويند اگر قوانين اتخاباتي عادلانه‌تر بود، در انتخابات سال 2008 پيروز مي‌شدند.

مخالفان همچنين مي‌گويند، در حال حاضر نظام انتخاباتي مالزي داراي شکاف‌هايي براي سوءاستفاده از جمله تقلب در راي‌گيري، خريد راي و امتياز قائل ‌شدن براي برخي احزاب است.

منبع: رحماء

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن