به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

آخرین خبرها از دادگاهی حسنی مبارک و فرزندانش

حضور مجروحان انقلاب 25 ژانويه در دادگاه

به گزارش رحماء به نقل از اليوم السابع، وزارت داخلي مصر با ارسال ابلاغيه‌هايي از مجروحان انقلاب 25 ژانويه خواست، راس ساعت 8 در دادگاه حضور داشته باشند.

وزارت داخلي حضور اين مجروحان را كه شاهد بشمار مي‌آيند در دادگاه ضروري تلقي مي‌كند.

گفته مي‌شود، هايدي راسخ و خديجه جمال همسران جمال و علاء مبارك هم در دادگاه حضور خواهند داشت، اما خبري مبني بر اين كه سوزان مبارك، همسر حسني مبارك هم در دادگاه حضور مي‌يابد خبري منتشر نشده است.

اما منتصر الزيات، وكيل جماعت‌هاي اسلامي در رابطه با محاكمه مبارك گفت كه خانواده‌هاي شهدا جز با قرار گرفتن مبارك در قفس و حضور در دادگاه آرام نخواهند شد.

در همين راستا ائتلاف جوانان انقلاب كه جنبش‌هاي 6 آوريل و عدالت و آزادي و احزاب الجبهه و الكرامه و التجمع را دربرمي‌گيرد با دادن فراخواني خواستار تجمع مصري‌ها در برابر ساختمان دادستاني مصر شدند.

قرار است محاكمه حسني مبارك از اسنوبردي [تلويزيون بزرگ] كه در مقر دادستاني وجود دارد بطور مستقيم پخش شود.

ايجاد تدابير شديد امنيتي براي تامين امنيت دادگاه مبارك

به گزارش رحماء به نقل از روزنامه المصريون، يك منبع دولتي بلندپايه تاكيد كرد كه براساس توافقات بعمل آمده ميان شوراي عالي نيروهاي مسلح با دولت، حسني مبارك طبق موعد مقرر به قاهره و دانشكده پليس منتقل شود.

به گفته اين منبع، مبارك در دادگاه محاكمه امروز خود حضور خواهد داشت، اما به دليل شرايط جسمي اين احتمال وجود دارد كه در جلسات بعدي حضور نيابد.

اما وزارت داخلي در هماهنگي با ديگر نيروهاي مسلح مصر تدابير امنيتي شديدي را براي انتقال مبارك و جمال و علاء، دو پسر و العادلي و ديگر متهمان تدارك ديده‌اند.

در اين طرح امنيتي بيش از 20 زره‌پوش و 3 هزار نظامي و افسر دستگاه امنيتي و تحقيقات جنايي و امنيتي حضور دارند.

اين نيروها اطراف ساختمان دانشكده مستقر شده و به دقت اوضاع را زير نظر دارند و تمام كساني كه به دادگاه فراخوانده شده‌اند، پس از ارائه كارت شناسايي اجازه حضور در دادگاه را خواهند يافت.

همچنين خيابان‌هاي اطراف دانشكده بويژه در منطقه النصر با محدوديت رفت و آمد مواجه بوده و نيروهاي امنيتي مجهز به انواع تجهيزات و سگ‌هاي پليس هستند

درگيري بين مردم و مزدوران مبارك در اطراف دادگاه

به گزارش رحماء به نقل از شبكه الجزيره، تعدادي از مزدوران حسني مبارك با سنگ و چوب به مردم در اطراف دانشگاه پليس حمله كردند و اكنون درگيري‌هاي پراكنده بين مردم و مزدوران در جريان است.

شبكه الجزيره با پخش تصاويري زنده از اين درگيري‌ها تاكيد كرد كه نيروهاي امنيتي حضور گسترده اي در اين منطقه يافته اند و مردم نيز در اطراف ساختمان حضور دارند.

بنا بر گزارش خبرنگار اين شبكه هزاران نفر از مردم ساختمان دانشگاه را محاصره كرده‌اند و صدها ماشين پليس در اطراف ساختمان مستقر شده‌اند تا مانع از هرگونه تحرك مردم شوند.

شهر قاهره در آستانه محاكمه حسني مبارك رئيس مخلوع مصر به شدت امنيتي است و تعداد زيادي از نيروهاي امنيتي در سرتاسر شهر مستقر شده اند تا شرايط را براي محاكمه مبارك فراهم كنند و مانع از تظاهرات احتمالي شوند.

از سوي ديگر درگيري‌هاي شديدي بين مردم و نيروهاي ارتش در اطراف ميدان التحرير روي داده است و نيروهاي نظامي با گاز اشك آور و باتوم با مردم درگير شده‌اند و براي متفرق كردن انقلابيون تير هوايي شليك كردند.

مردم خواستار قصاص حسني مبارك شدند

به گزارش رحماء به نقل از شبكه الجزيره، هزاران نفر از مردم در اطراف دانشگاه پليس قاهره محل محاكمه حسني مبارك با سر دادن شعار خواستار قصاص وي شدند.

همچنين با ادامه درگيري بين مردم و مزدوران مبارك در اطراف دانگشاه نيروهاي پليس ضد شورش در اطراف دادگاه حضور گسترده‌اي يافته‌اند و ماشين هاي پليس درب هاي رودي را به محاصره درآورده اند.

مزدوران مبارك با سنگ و چوب به مردم كه خواستار قصاص مبارك بودند حمله كردند.

وضعيت در قاهره به شدت امنيتي است و مبارك با يك بالگرد اورژانس وارد دانشگاه پليس قاهره شد.

آخرين مكان سخنراني مبارك اولين مكان محاكمه او شد

به گزارش رحماء به نقل از روزنامه مصري الدستور، حسني مبارك، رئيس جمهور سابق مصر در حالي در دانشكده پليس مصر حضور مي‌يابد كه ميان حضور كنوني وي با آخرين حضورش در اين دانشكده تفاوت‌هاي بسياري وجود دارد.

دانشكده پليس قاهره همان جايي است كه مبارك آخرين بار پيش از انقلاب ژانويه تحت عنوان رئيس جمهور مصر حضور يافت و در آن سخنراني كرد، اما هم اكنون به عنوان يك متهم در اين دانشكده حضور مي‌يابد تا از اتهامات وارده به خود در كشتار تظاهرات‌كنندگان مصري دفاع كند.

اين درحالي است كه گفته شده، مبارك از دادگاه درخواست كرده به بهانه نامساعد بودن حالش حضورش در دادگاه نيم ساعت و حداكثر بيش از يك ساعت بطول نيانجامد.

منابع آگاه گفتند: سوزان همسر مبارك از شرم الشيخ تماس‌هايي با برخي از افراد خانواده و وكيل مدافعشان گرفته تا درباره حضور مبارك و دو پسرش در دادگاه با وي صحبت كند.

تشكيل سپر نظامي در اطراف دادگاه حسني مبارك

به گزارش رحماء نيروهاي ارتش و پليس در اطراف كاخ رياست جمهوري سپر انساني ايجاد كرده اند تا مانع از اوج گيري اعتراضات مردمي در اطراف محل محاكمه وي شوند.

الجزيره گزارش داد: همچنين درگيري‌هاي پراكنده بين مردم و مزدوران مبارك در محل اطراف دادگاه در جريان است و مزدئران مبارك كه خواستار محاكمه نشدن وي هستند با چوب و سنگ به مردم معترض حمله كردند.

از سوي ديگر العربيه گزارش داد كه يك تيم پزشكي حسني مبارك را در دادگاه همراهي مي‌كنند.

هم اكنون مبارك و دو پسرش با يك بالگرد به دانشگاه پليس منتقل شده است.

مبارك به قاهره منتقل شد

به گزارش رحماء به نقل از اليوم السابع،‌ سرانجام پس از كش‌وقوس‌هاي فراوان و انتشار اخباري مبني بر امكان عدم حضور مبارك در دادگاه،‌ وي به قاهره منتقل شد.

ساعاتي پيش مبارك به قاهره رسيد تا در اولين جلسه دادگاه خود در دانشكده پليس حضور يابد و در بيمارستان اين دانشكده كه پيشاپيش براي بستري شدن وي مهيا شده بود، بستري شد.

قرار است، مبارك در طول دوره محاكمه در بيمارستان دانشكده پليس بستري باشد و به جاي ديگري منتقل نشود.

از سوي ديگر جمال و علاء مبارك، دو پسر حسني مبارك نيز ساعتي پيش به دانشكده پليس منتقل شدند تا آنها نيز در داگاه در كنار پدرشان حضور داشته باشند.

دادگاه به رياست قاضي "احمد رفعت " برگزار مي‌شود و اتهاماتي كه به آن رسيدگي خواهد شد، كشتار تظاهرات‌كنندگان و سوء استفاده از نفوذ خود است.

جمال و علاء مبارك در ميان تدابير امنيتي شديد و توسط يك خودروي زره‌پوش به دادگاه منتقل شدند، اين درحالي است كه مبارك بوسيله يك هواپيما به قاهره منتقل شد.

شادي انقلابيون مصري همزمان با ورود مبارك به دادگاه

به گزارش رحماء همزمان با ورود بالگرد حامل حسني مبارك به فرودگاه قاهره و انتقال وي با يك خودرو به دانشگاه پليس محل محاكمه وي، مردم با شادي پرداختند.
حسني مبارك و دو فرزندش به همراه "حبيب العادلي " وزير كشور سابق مصر وارد دانشگاه پليس قاهره محل برگزاري دادگاه شدند.
مبارك پس از پياده شدن از بالگرد با يك خودرو هايس سفيدرنگ وارد محوطه دادگاه شد.

مبارك قرار است به اتهام كشتار مردم طي قيام مصر، صدور گاز اين كشور به قيمت پائين به رژيم صهيونستي و اتهامات وارده درباره فساد مالي محاكمه شود.

"احمد رفعت " قاضي اين دادگاه است و تلويزيون مصر هم قرار است، روند دادرسي را از ابتدا تا انتها پوشش و بطور مسقيم پخش كند، صرف نظر از اين‌كه خبرنگاران خارجي و داخلي نيز اجازه ندارند در دادگاه حضور داشته باشند.

 

مبارك و دو فرزندش براي محاكمه وارد دانشگاه پليس قاهره شدند

به گزارش رحماء تلويزيون رسمي مصر "المصريه " در خبري فوري اعلام كرد كه حسني مبارك و دو فرزندش به همراه حبيب عادلي وزير كشور سابق مصر وارد دانشگاه پليس قاهره محل برگزاري دادگاه شدند.

مبارك قرار است به اتهام كشتار مردم طي قيام مصر، صدور گاز اين كشور به قيمت پائين به رژيم صهيونستي و اتهامات وارده درباره فساد مالي محاكمه شود.

"احمد رفعت " قاضي اين دادگاه است و تلويزيون مصر هم قرار است، روند دادرسي را از ابتدا تا انتها پوشش و بطور مسقيم پخش كند، صرف نظر از اين‌كه خبرنگاران خارجي و داخلي نيز اجازه ندارند در دادگاه حضور داشته باشند.

تازه‌ترين اخبار از محاكمه مبارك و دو فرزندش

به گزارش رحماء "حسني مبارك " ديكتاتور مخلوع مصر و دو فرزندش به همراه "حبيب عادلي " وزير كشور سابق مصر قرار است امروز در دانشكده پليس قاهره محاكمه شوند.

مبارك قرار است به اتهام كشتار مردم طي قيام مصر، صدور گاز اين كشور به قيمت پائين به رژيم صهيونيستي و اتهامات وارده درباره فساد مالي محاكمه شود.

"احمد رفعت " قاضي اين دادگاه است و تلويزيون مصر هم قرار است روند دادرسي را از ابتدا تا انتها پوشش و به‌طور مسقيم پخش كند، صرف‌نظر از اينكه خبرنگاران خارجي و داخلي نيز اجازه ندارند در دادگاه حضور داشته باشند.

منبع: رحما

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن