خبر های جدید

نماز عيد در مصر: مصر اسلامي خواهد ماند

نماز عيد در مصر: مصر اسلامي خواهد ماند

فارس: ملت مصر امروز پس از سه دهه اولین نماز عید فطر خود را بدون مبارک و رژیمش برگزار کردند.

خطبای نماز عید فطر مصر در خطبه‌های عید بر موضوعاتی چون حفظ هویت اسلامی و قطع رابطه با رژیم صهیونیستی و همچنین کمک به قحطی‌زدگان سومالی تاکید کردند.

شیخ مظهر شاهین که به خطیب انقلاب مصر معروف است، امروز در مسجد عمر مکرم در میدان التحریر در خطبه‌های خود گفت که این اولین عیدی است که ملت مصر پس از سه دهه بدون مبارک و رژیمش برگزار می‌کند و این ملت به هیچ قیمت به گذشته بازنخواهد گشت.

شاهین همچنین افزود: ‌ما برای انقلاب‌مان و تحقق خواسته‌هایمان نماز می‌خوانیم و برای این‌که انقلاب مصر به پیروزی برسد باید وحدت خود را حفظ کنیم.

وی ضمن درخواست از مسئولان کنونی جهت بنای مصری مستقل و خودکفا در تمام عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و نظامی تاکید کرد که مصر هیچ‌گاه نیازی به کمک‌های آمریکا ندارد.

شاهین خطاب به رژیم صهیونیستی گفت که سران اسرائیل بدانند،‌ مصر بعد از انقلاب،‌ مانند مصر قبل از انقلاب نیست.

اما شیخ صفوت حجازی در خطبه‌های نماز عید فطر که در نزدیکی دانشکده آمریکایی مصر سخنرانی می‌کرد، تاکید کرد که جایگاهی که بر روی آن ایستاده و خطبه می‌خواند،‌ از آن جریان یا جناح خاصی نیست بلکه متعلق به تمام ملت مصر است.

 وی خطاب به سران رژیم صهیونیستی گفت که ملت مصر دوباره چون دید واحد از جای برخاسته و با قاطعیت به هر تجاوزی پاسخ خواهد داد.

این درحالی است که نمازگذاران التحریر پس از نماز به سوی سفارت اسرائیل در قاهره تظاهرات کردند.ميزان توليد نفت ليبي از 1.6 ميليون بشکه در روز به کمتر از 100 هزار بشکه در روز رسيده است. شرکت اني همچنين بخش مهمي از گاز مورد نياز ايتاليا را از طريق ليبي تامين مي کند.

پائولو اسکاروني رييس شرکت اني تاکيد کرد که اين شرکت آماده عرضه فرآورده هاي نفتي مورد نياز ليبي است.

وي افزود: بيش از 18 ماه طول خواهد کشيد تا وضعيت توليد نفت ليبي به حالت عادي و طبيعي بازگردد.

برگرفته از فارس

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا