خبر های جدید

کشتن کودکان مسلمان برای امنیت اسراییل واجب است

به گزارش  امت اسلامی به نقل از مشرق، در تازه‌ترین کتاب منتشر شده از سوی خاخام‌های یهودی در سرزمین های اشغالی، کشتن و نابود کردن هر انسانی که برای موجودیت رژیم صهیونیستی (اسرائیل) تهدید محسوب شود، جایز و لازم است.

بنابر محتوای کتاب عبری زبان “عقائد پادشاه” (תורת המלך) نوشته خاخام “اسحاق شاپیرا” (יצחק שפירא) و خاخام یوسف الیتصور” (יוסף אליצור) که در ۲۳۰منتشر شده است، کشتن هر انسانی حتی اطفال و نوزاد انسان از ترس تهدید اسرائیل در آینده، برای امنیت اسرائیل و ساکنین آن نه تنها مذموم نیست بلکه جایز، لازم و مباح است.

این کتاب در ۶فصل تدوین شده است و بنابر اظهارات نویسندگان آن، بر اساس آموزه‌های دین یهود نگارش شده است و هیچ تحریفی در آن وجود ندارد.
اسحاق شاپیرا در جواب به اعتراض انتشار این کتاب می‌گوید: کتاب فوق خلاصه‌ای از آموزه‌های هالاخاه (הֲלָכָה) است و جنبه آموزشی دارد و هیچ تحریف در آن صورت نگرفته است.

(هلاخاه یا هلاخا): به مجموعه قوانین شریعت یهود گفته می‌شود، قوانینی که از تورات، تلمود و حاخام‌ها و همچین آداب و رسوم یهودیان ناشی می‌گردد.

فصل اول کتاب فوق، درباره حرام بودن و مباح بودن قتل یهودیان و غیر یهودیان بر اساس آموزه‌های هالاخاه است، نویسنده در این فصل با توجه به آموزه‌های کتاب مقدس در ابتدا می‌نویسد: “تو نباید کسی را بکشی” و این عبارت را خاص یهودیان عنوان می‌کند و می‌نویسد: نهی از کشتن تنها برای یهودیان گفته شده است و یک فرد یهودی نمی‌تواند یهودی دیگری را بکشد ولی یک یهودی می‌تواند غیر یهودی “گوئیم” (גוי) را بکشد و حتی یهودیان در بسیاری از موارد می‌بایست این قتل را انجام بدهند.

در فصل دوم کتاب با عنوان “کشتن غیر یهودی کسی که هفت قانون نوح را نقض کرده”، نویسنده تأکید می‌کند اگر یک غیر یهودی به یکی از هفت قانون فرزندان نوح (שבע מצוות בני) بی احترامی کرده و یا آن را نقض کرده است، می‌بایست کشته شود.

نویسنده در این فصل با منتسب کردن غیر یهودیان به فرزندان نوح می‌نویسد: خداوند فرزندان یهود را بواسطه تعهد خود و گوش کردن به فرامین آسمانی در مرتبه بسیار ارزشمندی نسبت به غیر یهودیان قرار داده است لکن فرزندان نوح و غیر یهودیان را در مرتبه پست و پایین‌تری قرار داده و سعادت آنها را در گرو تعهد به هفت فرمان و هدایت از سوی یهودیان قرار داده است، بنابر این هر شخص یهودی بدون نیاز به اجازه و حکمی می‌تواند غیر یهودی را به دلیل تخلف از یکی از هفت فرمان بکشد.

در فصل سوم و چهارم، نویسنده با مقایسه میان یهودیان و غیر یهودیان، میزان پایبندی آنها به اعتقادات خود و همچنین وضعیت آنها در حکم قتل را بررسی کرده و نتیجه می‌گیرد که یهودیان می‌توانند غیر یهودی را بکشند در حالکیه غیر یهودیان نیز می‌تواند غیر یهودی را بکشند پس کشتن غیر یهودی مشکلی ندارد.

در فصل پنجم کتاب با عنوان “کشتن غیر یهودیان در جنگ”، نویسنده کتاب بر این نکته تأکید می‌کند که کشتن غیر یهودیان تنها در میدان جنگ علیه اسرائیل تعریف نمی‌شود بلکه کسانی که سربازان دشمن را برای جنگیدن با اسرائیل تشویق می‌کنند و از این اقدام سربازان غیر یهودی رضایت دارند نیز باید کشته شوند.

نویسنده در ادامه فصل پنجم دامنه کشتار غیر یهودیان را وسیع‌تر کرده و می‌نویسد: کشتن کسانی که در جنگ شرکت نکرده‌اند نیز واجب است زیرا ممکن است این افراد در حال حاضر به دلیل صلح موقت اقدام به کناره گیری از جنگ بکنند ولی امکان دارد در آینده و بعد از زمان صلح، اقدام به جنگیدن با یهودیان بکنند، بنابر این این افراد اگر چه در جنگ شرکت نکرده‌اند ولی باید برای رفع خطر احتمالی آنها را بکشند.

نویسنده کتاب عقائد پادشاه می‌نویسد: هیچ راهی برای اصلاح غیر یهودیان وجود ندارد و حتی کسانی که در زمان طفولیت و یا نوجوانی با هفت قانون نوح آشنا نشده‌اند نیز باید بنابر عقل سلیم کشته شوند زیرا ممکن است بعد از آشنایی با هفت قانون نوح، از اجرای آن خودداری کنند بنابر این کشتن اطفال غیر یهودی نیز مباح و لازم است.

نویسنده در آخرین فصل کتاب با عنوان “هدف قرار دادن بی گناهان” کشتن غیر نظامیان یهودی را از وظایف سربازان یهودی دانسته و می‌نویسد: اسرائیل می‌بایست بنابر حق خود تمام فلسطینیان فارق از مرد و یا زن و حتی بدون توجه به سن آنها اعم از بچه یا جوان و یا کهنسال را مورد هدف قرار داده و به قتل برساند.

نویسنده همچنین در انتهای فصل ششم می‌نویسد: اسرائیل می‌بایست غیر یهودیانی که در قلمرو سرزمین اسرائیل قرار دارند را مورد هدف قرار داده و بکشد حتی اگر این اشخاص گروگان و یا اسیر باشند و یا باید این افراد را مجبور به جنگ با دشمنان اسرائیل بکند و اگر این افراد از جنگیدن امتناع کرده و یا فرار کردند، آنها را مورد هدف قرار داده و بکشد.

اعتراض یهودیان سرزمین اشغالی به توقیف کتاب

وبسایت خبری “یدیعوت آحارونوت” نوشت: بسیاری از ساکنین اسرائیل در حمایت از اظهارات خاخام “داو لیور” مبنی بر حقانیت کتاب عقائد پادشاه و همچنین اعتراض بر توقیف انتشار کتاب فوق به خیابان‌ها ریختند.

از سوی دیگر، سران رژیم صهیونیستی در حالی کتاب فوق را افراطی معرفی می‌کنند که اکثریت خاخام‌های یهودی سرزمن اشغالی از کتاب فوق حمایت کرده و یا حاضر نشده‌اند علیه کتاب فوق اظهار نظری داشته باشند و تنها برخی از خاخام‌های یهودی همچون “عوادیا یوسف” و یا یوسف شالوم الیاشیو” انتشار این کتاب را بازی با آتش معرفی کرده و هیچ حکمی علیه کتاب صادر نکرده‌اند.

خاخام داو لیور، خاخام “اسحاق گینسبورگ، خاخام “یعقوب یوسف”، خاخام “زلمان گلدبرگ” تعدادی از خاخام‌های سرشناس یهودی در سرزمین اشغالی هستند که محتوای کتاب تئوری پادشاه را تأیید و تصدیق کرده‌اند و با توقیف انتشار این کتاب مخالفت کرده‌اند.

در کنار حمایت حداکثری خاخام‌های یهودی در سرزمین اشغالی از کتاب عقائد پادشاه، از سال ۲۰۱۱به عنوان یک کتاب آموزشی در دانشگاه عبری اورشلیم (بیت المقدس) تدریس و نقد شود.

یک دیدگاه

  1. باعرض سلام واحترام.تشکرمیکنم ازشما بخاطر مطالب واقعا ارزشمندتون.خداقوت میگم بهتون.دست گلتون دردنکنه.بسیارمفیدبود.جزاکم الله خیرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا