مقالات

ما در مدرسه اخوان آموختیم که …

اخوان المسلمینما در مدرسه اخوان آموختیم که …

نوشته: حسام العيسوي / ترجمه:‌ عبدالخالق احسان

عيب نيست؛ اگر جماعتي را كه در آن رشد كرده و در خانه هاي آن زيست نموده و انواع خير و بخشش را از آن آموخته ايم، ستايش كنيم؛ چون عيب و ايراد بر كسي است كه منكر زيبايي ها و خوبي ها بوده و دست خيري را كه به سويش دراز شده قطع نمايد. آن چه كه درين مقاله تقديم مي كنم به اين معني نيست كه ما خطا نمي كنيم و اخوان فرشتاگاني اند كه از اوامر خدا سر پيچي نمي كنند و اوامر او را انجام مي دهند.

 

در مدرسه اخوان آموختيم كه دنيا بدون دين پشيزي نمي ارزد و فرد منهاي اخلاق هيچ است؛ گرچه بالاترين منصب ها را دارا باشد و به بلندترين القاب ستوده شود. و دانستيم كه برادري راستين بالاترين مراتب زندگي بوده و محبت مردم بهتر از محبت خويشتن است و آن چه ما داريم ملك خداوند است و هر طور كه بخواهد به آن تصرف مي كند.

 

برادران ما كه تربيت در سلوك شان نماد يافته و از چهره شان پيداست و از از زبان شان بيان مي گردد، آن گاه كه سخن مي گويند، بهترين كلمات را به كار مي برند. وقتي با ديگران تعامل مي كنند، مردم را بر خود شان ترجيح مي دهند، در تكاپوي بر آورده ساختن نيازهاي مردم اند و فقط رضايت الله را مي خواهند. براي اتحاد نظريات و تنسيق و هماهنگي ديدگاهها تلاش مي كنند هر چند كه اختلاف گسترده باشد؛ چون جمع شدن ما بر كار خوب بهتر است از اين كه به خاطر كار خوبتر اختلاف كنيم.

از اخوان آموختيم كه محبت و دوستي سرزمين از ايمان است و تلاش براي خدمت به خانواده از بهترين عبادات شمرده مي شود.

 

و آموختيم كه مسؤوليت بزرگي بر دوش ما گذاشته شده و حمل اين امانت سنگين است كه آسمان ها  و زمين از حمل آن ابراز نا تواني كرده اند.

 

تقدير خداوندي بر اين رفته كه احيا و تجديد اسلام با دست تواناي اين جماعت صورت گيرد و توسط آن بيرق”لا إله إلا الله محمد رسول الله”. بر جهان به اهتزاز در آيد. اين آرزو محقق مي شود و هركسي كه منهج رسول الله صلي الله عليه وسلم و صحابه كرام را خط مشي زندگي خود قراردهد، اين توانايي را ميابد.

 

از خداوند عزوجل عاجزانه مي خواهيم كه به اين جماعت دست تواناي بدهد تا مردم را بر اساس دوستي خير ونيكي تربيت كند و بيرق حق را در همه جاها بلند نمايد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا