خبر های جدید

لیبرمن: انقلاب مصر نگران کننده تر از مسئله ایران است.

وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اخیرا سندی برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم ارسال و در آن اعلام کرده است که انقلاب مصر نسبت به برنامه هسته‌ای ایران تهدیدی راهبردی‌تر برای تل آویو به شمار می‌رود.

به گزارش امت اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبر، روزنامه اسرائیلی معاریو نوشت: لیبرمن در مذاکراتی غیر علنی گفته است «مسئله مصر بسیار نگران کننده‌تر از مسئله ایران است.» لیبرمن پیشنهاد کرده است حضور نظامی اسرائیل در طول مرز با مصر تقویت شود.

یک مقام صهیونیستی به شین‌هوا گفت: «اسناد زیادی منتشر می‌شود که در آن‌ها سناریوهای فراوانی وجود دارد
وی درباره اظهاراتی که به وزیر امور خارجه اسرائیل نسبت داده می‌شود، گفت: «مطالبی که در مذاکرات غیر علنی گفته می‌شود باید در‌‌ همان مذاکرات غیر علنی باقی بماند

لیبرمن در خصوص برخورد با وضع راهبردی مصر پس از قیام در این کشور پیشنهاد کرده است بار دیگر لشکر جنوبی اسرائیل احیا شود. لشکر جنوبی اسرائیل پس از معاهده صلح اسرائیل و مصر در سال ۱۹۷۹منحل شد.

گفته می‌شود لیبرمن پیشنهاد کرده است سپاهی به سه تا چهار لشکر تبدیل شود و بودجه‌های لازم برای آمادگی به منظور مواجه با وضعیت‌های احتمالی در آینده به آن اختصاص یابد.

لیبرمن ضرورت تشکیل این نیروهای جدید را با شکست نیروهای مصری مرتبط دانست که حدود شش ماه قبل با رضایت اسرائیل وارد منطقه شدند تا بار دیگر کنترل اوضاع را بدست بگیرند و با گروه‌های تروریستی محلی بجنگند.

شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی با انتشار توصیه‌ای مسافرتی از همه گردشگران اسرائیلی در شبه جزیره سینا خواست بلافاصله به فلسطین اشغالی باز گردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا