خانه ---> خبر های جدید ---> تحریم استفاده از خرمای اسراییلی در ماه رمضان توسط مسلمانان آمریکا

تحریم استفاده از خرمای اسراییلی در ماه رمضان توسط مسلمانان آمریکا

 

گروه مسلمانان آمریکایی حامی فلسطین(AMP)، با برگزاری یک کمپین مبارزاتی، خواستار تحریم استفاده و خریداری محصولات خرمای نخلستان های سرزمین های اشغالی که در تصرف اسراییل قرار گرفته، شدند.این حرکت با عنوان «رمضان امسال با عدالت: افطار با خرمای غیر غصبی»، فعالیت خود را از آغاز ماه مبارک رمضان شروع کرده و جزیی از جنبش تحریم BDS است که کالاها و محصولات اسراییل را در بازار جهانی تحریم کرده است.

«اواد حمدان»، مدیر برنامه های ملی AMP، در بخشی از بیاناتش اظهار داشت: بسیاری از مسلمانان ناآگاهانه از خرمایی استفاده می کنند که از نخلستان های اشغال شده توسط اسراییل به دست آمده و این کمپین با هدف آگاه سازی مسلمانان از این موضوع شکل گرفته است.

وی همچنین افزود: هدف ما از برگزاری این کمپین در ماه مبارک رمضان، آگاه کردن مسلمانان و افزایش هشیاری آنها در انتخاب محصولات مورد مصرف شان بوده و به خصوص در ماه رمضان که میزان مصرف خرما در میان مسلمانان افزایش می یابد و مسلمانان بسیاری روزه ی خود را با خرما افطار می کنند.

بر اساس گزارش العربیه، گفته می شود، جنبش BDS، از حمایت گسترده ی گروه های یهودی مخالف صهیونیسم مانند «صدای صلح» (JVP) برخوردار است.

«سیدنی لوی»، نماینده ی این گروه یهودی گفت: بسیاری ازجامعه ی یهودیان از چنین طرح هایی حمایت می کنند. چرا که آنها نیز معتقدند عدالت موضوع بسیار مهمی است و این گونه فعالیت ها فرصت خوبی است تا بتوانند در کنار خواهران و برادران مسلمان خود حضور داشته باشند.

گروه «مسلمانان آمریکایی حامی فلسطین» از همه ی افراد عدالت طلب و به خصوص مسلمانان خواست تا از مصرف محصولات خرمای شرکت «هادیکلیم»(Hadiklaim)، که با نام های تجاری «اردن ریور»، «اردن ریور بیو-تاپس»، و «کینگ سلمون» عرضه می شود، خودداری کنند.

منبع: اخبار جهان اسلام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@