خبر های جدید

موافقت شورای المپیک با پوشش اسلامی

پس از بحث فراوان در مورد حجاب ورزشکاران زن مسلمان، دختر محجبه عربستانی روز جمعه به صحنه رقابت راه می یابد.

به نقل از رویترز، وجدان علی عبدالرحیم شاهرکانی دختر شانزده ساله از عربستان پس از اختلاف نظر های فراوانی که درباره چگونگی پوشش او رخ داد، اجازه یافت تا با حفظ پوشش روز جمعه در مسابقات شرکت کند.

کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون بین المللی جودو در مورد فرم قابل قبولی از حجاب برای شاهرکانی طی رقابتها به توافق رسیده اند.

کمیته بین المللی المپیک با احتمال حذف شدن اولین زنی که از عربستان سعودی به المپیک زاه یافته، روبرو بود، چرا که فدراسیون بین المللی جودو درابتدا ٌحجاب را خطرناک تلقی کرده و پوشیدن آن را در رقابتها مضر بر امنیت جانی رقابت کنندگان دانسته بود.

پس از آنکه کمیته بین المللی المپیک، کشورهای اسلامی را تشویق کرد که زنان مسلمان را به المپیک بفرستند، شاهرکانی به لندن اعزام شد. او یکی از دو زن نماینده عربستان سعودی درالمپیک لندن است.

رزن بیکر به سی ان ان گفت: آنهادرمورد یک فرم خاص لباس موافقت کرده اند که شاهرکانی در رقابتها خواهد پوشید.

نیکولاس مسنر سخنگوی فدراسیون بین المللی جودو اعلام کرد که شاهرکانی در رقابتها شرکت خواهد کرد اما از دادن توضیحات بیشترخودداری نمود.

این اولین بار است که تمامی کشورها شرکت کننده زن برای رقابت در بازی های المپیک فرستاده اند. از جمله کشورهای مسلمان قطر و برونئی نیزشرکت کنندگان زن به المپیک فرستاده اند.

شاهرکانی روزجمعه در دسته سنگین وزن جودو بانوان به رقابت می پردازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا