به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

اعدام در انتظار موسس ویکی لیکس

 

گمانه زنی ها در خصوص استرداد رئیس موسسه ویکی لیکس به آمریکا احتمال اعدام وی بر اساس قوانین ایالات متحده را تقویت کرده است. به گزارش اخبار جهان اسلام به نقل از منابع غربی جویان آسانژ رئیس موسسه ویکی لیکس که اکنون در سفارت اکوادور در لندن حضور دارد در صورتی استرداد از سوئد به آمریکا با خطر اعدام رو به رو است.

 این در حالی است که وزیر امور خارجه استرالیا در سخنانی از استلکهم خواسته است در صورت وجود چنین خطراتی از تحویل دادن آسانژ به آمریکا خوداری کند و در سوئد وی محاکمه شود. وزیر امور خارجه استرالیا به یک نشریه استرالیایی گفت: این مساله به دیپلماسی استرالیا ارتباط پیدا نمی‌کند بلکه تنها می‌توان از آن حمایت کنسولی به عمل آورد. ما خواهان تضمین‌هایی از سوی سوئد شده‌ایم مبنی بر اینکه رویه‌های صحیح در ارتباط با آسانژ در پیش گرفته شود. این گمانه زنی ها در حالی ادامه دارد که آسانژ با توجه به دریافت پناهندگی دیپلماتیک از سوی رافائل کوررآ رئیس جمهور اکوادور می تواند تا مدت نامحدودی در سفارت خانه این کشور در انگلیس حضور داشته باشد. در همین حال گروه های حقوق بشری و حامیان آزادی روزنامه نگاران افشاگر از حامیان آسانژ در سراسر جهان هستند.

منبع: اخبار جهان اسلام

 

برچسب ها

یک نظر

  1. اگر چنین کسی در ایران بود، از همان ابتدا، صدای را در نطفه خفه می کردند و تمام مدارک و آثارش را از بین می بردند و تنها مشیت الهی می توانست از این کارشان ممانعت کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن