معماری
خانه ---> خبر های جدید ---> کسب طلای وزنه برداری لندن توسط سیامند رحمان،جوان کرد اشنویه ای
  لندن، انگلیس - سیامند رحمان دلاور اشنویه ای کشورمان رکورد وزنه برداری معلولان جهان را شکست.به گزارش  شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، سیامند رحمان دلاور نامدار ایران در رشته وزنه برداری معلولان، با بالابردن وزنه 280 کیلوگرمی صاحب طلای پارالمپیک لندن شده و نام خود را به عنوان قوی ترین مرد جهان در این دوره از مسابقات جهانی ثبت کرد.

کسب طلای وزنه برداری لندن توسط سیامند رحمان،جوان کرد اشنویه ای

 

لندن، انگلیس – سیامند رحمان دلاور اشنویه ای کشورمان رکورد وزنه برداری معلولان جهان را شکست.به گزارش  شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران، سیامند رحمان دلاور نامدار ایران در رشته وزنه برداری معلولان، با بالابردن وزنه 280 کیلوگرمی صاحب طلای پارالمپیک لندن شده و نام خود را به عنوان قوی ترین مرد جهان در این دوره از مسابقات جهانی ثبت کرد.

این دلاور کُرد اشنویه ای که پیش تر نیز صاحب 6 طلا و دو نقره جهانی و آسیایی شده است، توانست به میزان 15 کیلوگرم رکورد جهانی این رشته را ارتقا بخشیده و همه رقبای خود را پشت سر بگذارد.

 رحمان در حركت دوم هم وزنه 280 كيلويي را مهار كرد. ملي‌پوش ايران براي حركت سوم خود به ركورد جهان كه 291 كيلوگرم و متعلق به خودش است حمله كرد و وزنه اي 10 كيلو سنگين تر يعني 301 كيلوگرم را درخواست كرد كه يك دست او در بالا آوردن وزنه كم آورد و اين ركورد ثبت نشد.

اما همانند المپيك كه قوي ترين مرد جهان يك ايراني بود، عنوان قوي‌ترين مرد پارالمپيك هم به ملي‌پوش توانمند ايران رسيد.

نزديك‌ترين رقيب رحمان، فاريس از عراق بود كه وزنه 242 كيلويي را مهار كرد و نقره گرفت. وزنه بردار كره جنوبي نيز به مدال برنز رسيد.

رکورد جهان در این رشته در اختیار خود سیامند رحمان بود که در مسابقات جهانی آیواز امارات وزنه 291 کیلوگرمی را مهار کرده بود.

رکورد پارالمپیک نیز در اختیار کاظم رجبی دیگر وزنه‌بردار دسته فوق‌سنگین کشورمان بود که در پارالمپیک 2008 پکن وزنه 265 کیلوگرمی را ثبت کرده بود.

با كسب اين مدال طلا، ايران جايگاه نهمي خود را از فرانسه كه 7 مدال طلا دارد پس گرفت و تا اين لحظه اين جايگاه يك رقمي را به خود اختصاص داده است

 اين چهارمين مدال طلاي وزنه‌بردارهاي ايران و هشتمين مدال طلاي كاروان ورزشي ايران در لندن است.

 کاروان ایران در بازی های پارالمپیک 2012 لندن تاکنون موفق به کسب 8 مدال طلا، 4 نقره و 5 برنز شده است که 4 مدال برنز کشورمان امروز (چهارشنبه) بدست آمد.

منبع: کردپرس و تابناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس