به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

محمود عباس به دنبال لغو معاهده اسلو

 

منابع آگاه اعلام كردند كه محمود عباس مي‌خواهد در تماس با بنيامين نتانياهو وي را از خواسته خود براي لغو معاهده اسلو آگاه سازد.به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به نقل از خبرگزاري "سما"، منابع آگاه فلسطيني اعلام كردند كه محمود عباس، رئيس تشكيلات خودگردان فلسطين مي‌خواهد در تماسي با بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي به وي اعلام كند كه تشكيلات خودگردان معاهده اسلو را لغو خواهد كرد و با تداوم شهرك‌سازي و بسته بودن افق سياسي ديگر نمي‌تواند اين معاهده را اجرا كند.

منابع آگاه اعلام كردند كه رهبران فلسطيني لغو معاهده اسلو را تاييد كردند و برخي خواهان لغو آن بدون ديدار با نتانياهو شدند، در حالي كه توافق بر اين شد كه ضرب‌الاجل 10 روزه قبل از تصويب ديدار آن دو داده شود و در اين صورت تشكيلات خودگردان نامه‌هايي را در اين خصوص به كشورهاي مختلف بفرستد.

عباس به رهبران فلسطيني اعلام كرد كه در مقابل مجمع عمومي سازمان ملل در 27 ماه جاري مساله دستيابي فلسطين به عنوان كشور غيرعضو را در سازمان ملل مطرح خواهد كرد.

وي به آنها اطلاع داد كه ارائه رسمي درخواست عضويت بعد از اجراي تماس‌هاي بسيار با كشورهاي عضو خواهد بود.

وي در ادامه افزود: اگر موكول كردن اين مساله موافقت برخي از كشورهاي مهم را به دنبال داشته باشد، ما اين كار را خواهيم كرد.

بسياري بر اين باورند كه هدف از اين مساله به تاخير انداختن ارائه درخواست تا بعد از انتخابات آمريكاست.

همچنين در پي اعلام همبستگي اسيران فلسطيني در برخي از زندان‌هاي رژيم صهيونيستي با چهار اسيري كه دست به اعتصاب‌ غذا زده‌اند، محمود عباس با درود و سلام به تمام اسيران فلسطيني گفت: تنها با بسته شدن اين پرونده و آزادي تمام اسيران قهرمان فكر ما آسوده خواهد شد.

وي از بنيامين نتانياهو خواست تا به توافقنامه‌هاي منعقد شده پايبند باشد و تمام اسيران به ويژه كساني كه پيش از امضاي توافقنامه سال 1993 دستگير شده‌اند، آزاد كند.

عباس از كميته چهار جانبه صلح خاورميانه خواست تا به مسئوليت‌هاي سياسي، انساني و اخلاقي خود در پايان بخشيدن به اين پرونده عمل كند.

وي با تاكيد بر اينكه مساله آزادي اسيران يكي از مهمترين اولويت‌هاست، به مردم فلسطين به دليل همبستگي ملي با اسيران درود گفت و تاكيد كرد: ما خواسته خود را از طريق تمام محافل و نهادهاي بين‌المللي براي اعمال فشار بر اسرائيل به منظور متوقف كردن تمام اقداماتش در نقض حقوق بشر و آزادي اسيران ادامه مي‌دهيم

منبع: خبر آنلاین به نقل از ایسنا

 

 

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن