خبر های جدید

راشد الغنوشی: بر لزوم ابقای این حزب النهضه بر حکومت تونس تاکید کرد

راشد الغنوشی: بر لزوم ابقای این حزب  النهضه بر حکومت تونس تاکید کرد

“راشد الغنوشی”، رئیس حزب اسلام‏گرای “النهضه”، (حزب حاکم در تونس) ضمن طرح پیشنهاد “تشکیل حکومت ائتلاف ملی” در تونس، بر ابقای این حزب “تا زمان حمایت و پشتیبانی ملت” تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به نقل از “الاسلام الیوم”، راشد الغنوشی دیروز شنبه (۲۸ بهمن) طی سخنانی که در جمع دهها هزار نفری حامیان حزب النهضه ایراد می کرد، بر لزوم ابقای این حزب بر حکومت تونس تاکید کرد و گفت: «هیچ دلیلی مبنی بر عدم مشروعیت انتخاباتی که حرب النهضه را در رأس حکومت تونس قرار داده، وجود ندارد.»

وی همچنین تاکید کرد: «علیرغم هشدارها، توطئه ها و مکایدی که با هدف بازگشت تونس به زمان گذشته انجام می گیرد، حزب النهضه به هیچ وجه از حاکمیت در این کشور کنار نخواهد رفت.»

الغنوشی حزب النهضه را “ستون فقرات و نگهدارندۀ تونس” توصیف کرده و خاطرنشان نمود: «فروپاشی این حزب به صلاح کشور نیست، بلکه وحدت ملی و امنیت تونس را به مخاطره می اندازد.»

راشد الغنوشی در جمع دهها هزار نفری مردم تونس، که در حمایت از حزب النهضه تظاهرات برگزار کرده بودند، ضمن رد راهکار “حمادی الجبالی”، نخست ‌وزیر تونس٬ مبنی بر تشکیل دولتی تکنوکرات بدون هرگونه وابستگی ‌سیاسی، تشکیل چنین دولتی را به معنای “اسقاط یک حکومت مشروع و منتخب” قلمداد کرده و خواستار “تشکیل حکومت ائتلاف ملی” شد.

گفتنی است “حمادی الجبالی”٬ نخست‌وزیر تونس روز چهارشنبه (۱۸ بهمن/ ۶ فوریه) اعلام کرد که دولتی تکنوکرات بدون هرگونه وابستگی ‌سیاسی تشکیل می‌ دهد.

الجبالی این تصمیم را در پی قتل “شکری بلعید”٬ یکی از اعضای برجسته اپوزیسیون٬ که به تظاهرات خشونت ‌آمیز در شهرهای تونس منجر شد، اعلام کرد.

“شکری بلعید”٬ دبیرکل حزب “جبهه مردمی” در تونس و یکی از اعضای برجسته اپوزیسیون، صبح چهارشنبه (۱۸ بهمن/ ۶ فوریه) به ضرب گلوله کشته شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا