خبر های جدید

اسلام ستیزان فرانسه به مساجد مسلمانان حمله کردند

اسلام ستیزان فرانسه به مساجد مسلمانان حمله کردند

اسلام‌ستیزان فرانسه با کشیدن نمادهای نفرت‌آمیز و نامربوط از جمله صلیب شکسته و نشان‌ حزب نازی آلمان بر روی دیوار مساجد، قصد اهانت به ساحت مقدس مکان‎های مذهبی را داشتند.
با افزایش موج گرایش به اسلام در فرانسه، آمار حملات اسلام ‌ستیزانه در این کشور نیز طی سال‌های اخیر رو به افزایش است و منابع خبری از ثبت ۲۰۱ اقدام اسلام ‌ستیزانه طی سال ۲۰۱۲ خبر داده‌ اند که نسبت به سال ۲۰۱۱، ۲۸ درصد افزایش داشته‌ است.در آخرین اقدام تروریستی، مسجد منطقه “کولمیه” یازدهمین مسجدی است که از آغاز سال ۲۰۱۳ مورد حمله اسلام‌ ستیزان قرار گرفته است.

بر این اساس، منابع خبری از حمله اسلام‌ستیزان به مسجد کولومیه در حومه پاریس خبر دادند که روز یکشنبه ـ‌ ۲۵ فروردین ـ با کشیدن نمادهای نفرت‌آمیز و نامربوط از جمله صلیب شکسته و نشان‌ حزب نازی آلمان بر روی دیوار مسجد، قصد اهانت به ساحت مقدس این مکان مذهبی را داشتند.

جمعی از گروهها و نهادهای اسلامی با محکومیت این حمله تاکید کرده اند تا زمانی که این افراد به مجازات اعمال خود نرسند، حملات آنان همچنان ادامه خواهد داشت.

بر اساس اعلام شهرداری این منطقه، مسجد منطقه کولمیه در حال ساخت بوده و قرار بوده است طی چند ماه آینده به بهره‌ برداری برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا