خبر های جدید

جایزه ی ۱۲میلیارد دلاری امارت، عربستان و کویت به کودتاچیان مصر

جایزه ی ۱۲میلیارد دلاری امارت، عربستان و کویت به کودتاچیان مصر

کارشناس سیاسی و حقوقی مصر با متهم کردن عربستان و امارات به دخالت در برکناری محمد مرسی، رییس جمهوری مصر، تشکیل دولت جدید را در حل بحران موجود در مصر بی تاثیر ارزیابی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، منصور عبدالغفار تصریح کرد: تشکیل حکومت توسط حازم الببلاوی وزیر دارایی اسبق نه تنها کمکی به حل بحران نخواهد کرد بلکه ممکن است عامل تشدید بحران شود.

 nang

وی گفت: حمایت مالی کشورهای عربستان و امارات از نظام جدید مصر نادیده گرفتن اراده مجموعه بزرگی از ملت مصر است که می خواهند این نظام در وهله اول مشروعیت خود را به دست بیاورد و برای ماندن یا نماندنش از مردم همه پرسی انجام شود.

عبدالغفار این روند را نقشه ای از پیش طراحی شده خواند و بااشاره به اخباری که درباره تحریک ارتش از سوی عربستان و امارات برای برکناری مرسی منتشر شده، افزود: مشخص شده است که این کشورها در این مساله نقش داشته اند.

دولت امارات روز گذشته اعلام کرد که تصمیم دارد سه میلیارد دلار به مصر کمک نقدی کند.

 دولت عربستان هم روز گذشته برای پرداخت کمک ۵ میلیارد دلاری به مصر به صورت نقدی و نفتی اعلام آمادگی کرد. کویت هم از کمک ۴ میلیارد دلاری خود به دولت مصر خبر داد.

سه کشور کویت، عربستان سعودی و امارات از جمله کشورهایی بودند که به سرعت از تغییرات اخیر مصر استقبال کردند و اکنون به فاصله چند روز از سقوط مرسی، آمادگی خود را برای اعطای کمک های میلیاردی به دولت مصر اعلام می کنند، در حالی که چه بسا اگر بخشی از این همکاری را در گذشته انجام می دادند، اوضاع مصر هرگز چنین روزهایی را شاهد نمی بود.

تحولات و درگیری های کنونی در کشور مصر علاوه بر اینکه تلفات جانی زیادی بر جای گذاشته است، خسارت مالی و اقتصادی زیادی را به این کشور وارد کرده است.

 بانک مرکزی مصر در جدیدترین آمار خود، تورم مصر در ماه ژوئن را حدود ۹ درصد اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا