شعر و داستانمطالب جدید

داستان – عاقبت شراب فروش

داستان – معامله ی زیان بار

: سید عبدالله رفاعی / مترجم: سمیه اسکندری فر- حسین جهان پور

آقای (ص-م) با دوستش به توافق رسید که مخفیانه مقداری شراب برای تجارت وارد کنند، آن ها با هم نقشه ی این کار را کشیدند و طبق نقشه آقای(ص-م) نزد شرکت صادرات و واردات رفت و معامله ای را به او پیشنهاد داد که به موجب آن واردات و پخش زغال سنگ را در شرکت های تعاونی به دست بگیرد، در عوض ۳% از قیمت کالا های وارداتی را به صاحب شرکت بپردازد. بعد از پایان قرارداد صاحب شرکت اجازه ی واردات را صادر کرد و بدون اطلاع از نقشه های وی حق واردات زغال را به او واگذار نمود.

آنها یک کانتینر حاوی ۹۰۰ کیسه زغال را که در داخلش جایی برای کارتن های حاوی شیشه های شراب جا سازی شده بود وارد کردند. دوست آقای (ص-م) انباری را اجاره کرد تا بار را بعد از ترخیص در آنجا انبار کند، هنگامی که محموله به بندر رسید آقای(ص-م) برای ترخیص دست به کار شد، او با راننده ی یکی از کامیون ها توافق کرد تا محموله را به انباری که دوستش اجاره نموده بود منتقل سازد بعد از اتمام عملیات گمرکی و بازرسی، محموله توسط کامیون آن راننده بار گیری شد و به سمت آدرس انبار به راه افتاد. هنگام رسیدن به انبار آقای(ص-م) از راننده خواست آنجا را ترک کند تا او شخصا”بر جابجایی محموله به انبار نظارت داشته باشد. آقای (ص-م) و دوستش با دستگاه جوشکاری شروع کردند به جداسازی قسمتی که شراب در آن قرار داشت،در اثنا کارشان ناگهان آتشی بزرگ در محموله و انبار شعله ور شد و ساکنین آن منطقه پلیس را خبر کردند بعد از کنترل آتش توسط مامورین آتش نشانی افراد پلیس جنایی دریافتند که مقداری شراب در محموله وجود داشته است و در گزارشات جنایی به مکانی سری در محموله اشاره شد که حاوی ۱۶۶۲ شیشه شراب و ۹۳۵ بطری عرق بوده است.

دادگاه آقای(ص-م) و دوستش را به چهار سال زندان با اعمال شاقه و پرداخت جریمه ای به ارزش ده هزار دینار محکوم کرد.

این بود سرانجام این کار و چنین اعمال زشت و ناپسندی باید چنین سرنوشتی داشته باشد،آن انسان های شرور هدفی جز دست یابی هرچه سریعتر به پول نداشتند و برایشان اهمیتی نداشت که از راه حرام است، مهم رسیدن به پول به هر طریق ممکن است حتی اگر کار و تجارتشان حرام باشد و به مردم ضرر برساند و یا فحشا و زنا را در میانشان رواج دهد چرا که چنین افرادی جز به خودشان و ارضاء امیالشان اهمیت نمی دهند و چنین سرنوشتی در انتظارشان است.

خداوند متعال می فرماید:

«  ‏إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفَاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَهِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ‏» (نور/۱۹) (بی گمان کسانی که دوست می دارند گناهان بزرگی همچون زنا در میان مومنان پخش گردد، ایشان در دنیا و آخرت شکنجه و عذاب دردناکی دارند. خداوند می داند و شما نمی دانید)

رسول خدا (ص) می فرماید:(لعن الله الخمر و شاربها و ساقیها و مبتاعها و بائعها و عاصرها و معتصرها و حاملها و الحمولهالیه) (خداوند شراب و شراب خوار و ساقی شراب و خریدار و فروشنده شراب و آب گیرنده و فشار دهنده ی آن و حامل آن و کسی که شراب برایش حمل می شود را لعنت کرده است.)

________________________________________

منبع: هرچه کنی به خود کنی / مولف: سید عبدالله رفاعی / مترجم: سمیه اسکندری فر- حسین جهان پور

ناشر:واسع ۱۳۹۱

تنظیم برای نوگرا: باران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا