خبر های جدید

محمود عباس کاسه داغ تر از آش

شبکه‌ی الجزیره نت از طریق منابع دیپلماسی اروپائی خبر یافت که رئیس خودگردان فلسطین؛ محمود عباس سفر اخیر خود را به اروپا اختصاص داد تا نسبت به انصراف اروپا از حمایت و تایید کودتای نظامی در مصر به رهبری ژنرال عبدالفتاح سیسی هشدار دهد. منابع آگاه خبری تاکید کردند که عباس بر موضع‌گیری ثابت خود در دفاع از عملکردهای دولت مصر بعد از کودتای سوم ژوئیه پافشاری داشت و مسؤولان ایتالیائی دفاع عباس درنده خو را از کودتای نظامی در مصر و ضرورت پشتیبانی از کودتاگران در این دوره را در مقابل عدم اعتراض و مخالفت – و لو درحد ذکر ماجرا – با فاجعه‌ی غرق شدن پناهندگان فلسطینی و فراری ازدوزخ جنگ در سوریه که در سواحل ایتالیا اتفاق افتاد و در آن صدها تن جان خود را از دست دادند، عجیب شمردند.

محمود عباس در طی دیدار با رئیس جمهور ایتالیا؛ جورجو ناپولیتانو و رئیس مجلس شورای ایتالیا؛ لورابولدرینی‌ورئیس‌مجلس سنا؛ پیترو گراسو، و مشاور آلمانی؛ آنجلا مرکل و نخست وزیر لیتوانی؛ آلگیرداس بوتکویسیس و نخست وزیربلژیک؛ الیو دی روپو و وزیر امور خارجه در اتحادیه‌ی اروپا؛ کا‌ترین آشتون از آنان خواست که از حکومت و ملت و ارتش مصر حمایت کند. وی تاکید کرد که در این برهه از زمان پشتیبانی از کودتاچیان مصر واجب است.

منابع خبری اعلام نمودند که عباس تاکید داشت که مصر گام‌های مطمئنی به طرف اجرای دمکراسی برمی‌دارد و موفق‌ترین نمونه و الگوی دمکراسی در خاورمیانه خواهد گردید و همه‌ی مراحل نقشه‌ی راه در جهت صحیح پیاده خواهد شد.

عباس از مسؤولان اروپائی خواست که از حکومت فعلی مصر و اقدامات او برای اجرای نقشه‌ی راه و بازگرداندن آرامش و ایجاد امنیت و عملیات ارتش مصر در سینا و به تعبیر او مبارزه با تروریسم حمایت کنند.

منابع دیپلماسی غربی اظهار داشتند که هرمان فان رومپوی رئیس شورای اتحادیه‌ی اروپا در دیدار با عباس گفت: موضع شما در دفاع از حکومت فعلی مصر و ضرورت حمایت از آن کشور، از همه‌ی سران کشورهای عربی روشن‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا