خبر های جدید

خوش خدمتی سیسی به اسرائیل وتشکر از او

خبرگزاری آریا-رئیس حزب کار رژیم صهیونیستی از سیاست ها و اعمال فشارهای مصر بر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تجلیل کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از واحد برونمرزی،”اسحاق هرزوگ” رئیس حزب کار رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با تجلیل از” عبدالفتاح السیسی” فرمانده کل نیروهای مسلح مصر در اعمال فشار بر جنبش حماس و تشدید محاصره باریکه غزه ادعا کرد، اینگونه اقدامات شرایط بهتری را برای دستیابی به توافق سازش بین اسرائیلی ها وفلسطینی ها فراهم می کند، البته توافق سازشی که به نفع اسرائیلی ها باشد.
اسحاق هرزوگ افزود، ما به دقت اقدامات السیسی و تلاش های برخی کشورهای منطقه و عرب با هدف تشدید مشکلات و اختلافات داخلی فلسطینی ها را پیگیری می کنیم و از این اقدامات خرسندیم.
رئیس حزب کار اسرائیل گفت، تا زمانیکه حماس به اصول و مواضع خود پایبند باشد، امکان دستیابی به توافق سازش با فلسطینی ها امکان ناپذیر است.
مصر از زمان برکناری محمد مرسی رئیس جمهوری منتخب این کشور در سوم ژوئیه، با بستن گذرگاه مرزی رفح و تخریب تونل های مرزی بین مصر و باریکه غزه، باعث تشدید محاصره این منطقه شده است.
از سوی دیگر رادیو رژیم صهیونیستی از تلاش های “اوری اریل ” وزیر مسکن رژیم صهیونیستی برای ایجاد طرح های شهرک سازی در مناطق مختلف کرانه باختری رود اردن و قدس تا پنجاه سال آینده خبر داد.
به گفته منابع آگاه، این طرح ها شامل فعالیت های شهرک سازی در منطقه ج در کرانه باختری رود اردن است که شصت درصد از اراضی این منطقه را تشکیل می دهد.
به رغم از سرگیری مذاکرات سازش اسرائیلی ها وفلسطینی ها با میانجیگری آمریکا از ژوئیه ۲۰۱۳ ، فعالیت های شهرک سازی رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا