خبر های جدید

چالش جدید سیسی این بار از سوی نیروهای پلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الشرق، ده‌ها نفر از نیروهای پلیس مصر امروز با برگزاری تظاهراتی به حقوق پائین خود اعتراض کرده و خواستار افزایش حقوق شدند.
بر اساس این گزارش، تظاهرات نیروهای پلیس مصر، تحولی عجیب در حوادثی است که پس از بازداشت فعالان مصری به اتهام نقض قانون تظاهرات صورت می‌گیرد.
دولت مصر ماه گذشته با تصویب قانون تظاهرات بر دریافت مجوز از وزارت کشور برای برگزاری هر گونه تجمع عمومی بیش از ۱۰ نفر تاکید کرد.
بر پایه این گزارش، حدود ۲۰۰ نفر از افسران پلیس مجوز برگزاری اعتراضات در باشگاه پلیس قاهره را درخواست کردند و خواستار حضور مسئولان برای بررسی افزایش حقوق‌ها شدند اما زمانیکه پاسخی دریافت نکردند به سمت مقر وزارت کشور راهپیمایی کردند که چالشی برای قانون جدید محسوب می‌شود و این در حالی است که برخی منابع امنیتی گفتند که موانع آهنی را در مسیر همکاران خود قرار دادند تا مانع خروج آنها از باشگاه و حرکت به سمت وزارت کشور شوند.
از سوی دیگر نیروهای پلیس امروز برای متفرق کردن تظاهرات هواداران مرسی در مقابل دانشگاه الازهر در قاهره و دانشگاه المنصوره در شمال قاهره به شلیک گاز اشک‌آور متوسل شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا