خبر های جدید

ادامه خشونتهای خونین در بنگلادش

تسنیم: ادامه خشونت های خونین در بنگلادش در پی اعدام عبدالقادر ملا از رهبران ارشد مخالف دولت موجب مرگ ۴ نفر دیگر شده است.

به گزارش الجزیره؛ دور جدید خشونت‌های بنگلادش پس از اعدام عبدالقادر ملا در روز پنجشنبه شروع شد،‌ وی به ارتکاب جنایات جنگی در سال ۱۹۷۱ متهم بود. حزب جماعت اسلامی ضمن رد اتهاماتی که به ملا نسبت داده می‌شود، اعلام کرد که وی به دلایل سیاسی اعدام شده است.

بر اساس این گزارش نخست وزیر بنگلادش امروز یکشنبه دستور سرکوب خشونت های داخلی را صادر کرده و این در حالی است که مخالفان دولت با حمله به خانه های مسکونی با پلیس درگیر شدند.از روز پنج شنبه تاکنون حداقل ۲۵ نفر از مخالفان و طرفداران دولت و نیروهای پلیس بنگلادش کشته شده اند.

اعدام عبدالقادر ملا موجب آغاز شدن درگیری های خشونت آمیز جدیدی در بنگلادش شده است. تشدید خشونت های داخلی در بنگلادش در شرایطی است که این کشور برای برگزاری انتخابات سراسری ۵ ژانویه آماده می شود.کریستوف هاینس گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل پیش از این خواستار به تعویق افتادن عبدالقادر ملا شده بود و نسبت به ناعادلانه بودن محاکمه وی ابراز نگرانی کرده بود. اعدام ملا موجب تشدید خشونت های داخلی می شود و به بحران سیاسی بنگلادش دامن می زند.

مخالفان خواستار استعفای دولت و واگذاری قدرت به دولتی موقت هستند تا انتخابات ژانویه را برگزار کند. از ژانویه ۲۰۱۳ تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر در جریان اعتراضات خیابانی بنگلادش کشته شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا