خانه ---> خبر های جدید ---> تدابیر شدید امنیتی جهت برگزاری همه پرسی قانون اساسی مصر
تدابیر شدید امنیتی جهت برگزاری همه پرسی قانون اساسی مصر

تدابیر شدید امنیتی جهت برگزاری همه پرسی قانون اساسی مصر

خبرگزاري آريا- منابع نظامي مصر از آمادگي دهها هزار نيروي امنيتي اين کشور براي نظارت بر روند برگزاري همه پرسي درباره قانون اساسي مصر خبر دادند.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از واحد برونمرزي،منابع امنيتي مصر ديروز (يکشنبه) اعلام کردند، حدود دويست و پنجاه هزار نفر از افسران و نظاميان نيروهاي مسلح در چارچوب تشديد تدابير امنيتي براي نظارت بر همه پرسي درباره قانون اساسي اين کشور ، با همکاري وزارت کشور مصر شرکت خواهند کرد.
اين منابع گفتند، قرار است براي سرعت در راي گيري، شمار کميته ها در داخل مراکز راي گيري افزايش يابد و نيروهاي ارتش و پليس با هر گونه تلاش براي ايجاد هرج و مرج در روز برگزاري همه پرسي به شدت برخورد خواهند کرد.
عدلي منصور رئيس جمهوري موقت مصر اخير اعلام کرد، همه پرسي درباره قانون اساسي اين کشور که اخيرا در کميته پنجاه نفره اصلاح شد، روزهاي چهاردهم و پانزدهم ژانويه آينده برگزار مي شود.
همه پرسي درباره قانون اساسي مصر در شرايطي برگزار خواهد شد که بسياري از گروه ها و احزاب سياسي اين کشور با آن مخالف هستند .
از سوي ديگر وزارت کشور مصر ديروز در بيانيه اي با هشدار درباره برگزاري هر گونه تظاهرات غيرقانوني در اين کشور اعلام کرد، نيروهاي امنيتي با هر گونه تظاهرات غيرقانوني برخورد خواهند کرد.
بر اساس اين بيانيه، سرويس هاي امنيتي مصر با مسوولان دانشگاه ها براي هشدار به دانشجويان و جلوگيري از برگزاري تظاهرات، هماهنگ شده اند.
طبق قانون تظاهرات در مصر که اخيرا تصويب شد، تظاهرکنندگان و مخالفان قبل از برگزاري تظاهرات بايد زمان و مکان تظاهرات را به مسئولان امنيتي ابلاغ کنند ، در ميادين اصلي تحصن نکنند و مسيرها را مسدود نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@