خبر های جدید

قرضاوی:پولهای عربستان هیچ سودی جز کشتار مردم بی گناه مصر ندارد

قرضاوی:پولهای عربستان هیچ سودی جز کشتار مردم بی گناه مصر ندارد

رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین با بیان اینکه ارتش مصر با پول عربستان مردم بیگناه را می‌کشد از ریاض خواست به حمایت خود از “کودتاچیان” پایان دهد.
یوسف قرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، با بیان اینکه عربستان با حمایت از مقامات مصری در سرکوب مخالفان پس از عزل محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر به شدت دچار خطا شد از مقامات ریاض خواست تا به حمایت‌های خود از حکومت نظامی مصر پایان دهند.
قرضاوی گفت: چنین اشتباهی در عربستان “بعید” است. ریاض به ارزش میلیاردها دلار از “کودتای نظامی” مصر حمایت کرد. به خدا سوگند که این “کودتاچی‌ها” از اسلام دور هستند و تنها با زبان منافع خود با کشورهای همجوار سخن می‌گویند و رابطه آنها با دیگر کشورها تنها در راستای منافع‌شان است.
وی گفت: ارتش مصر به رهبری عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع مصر سرمایه و پول‌های عربستان را در کشتار مردم بیگناه به کار می‌گیرد.
رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمان در ادامه تصریح کرد: من از مقامات و مردم عربستان می‌خواهم که از مردم مصر در مقابل “قاتلان” حمایت کنند و از “حق در مقابل باطل” و “مظلوم در برابر ظالم” جانبداری کنند. مسئولان نظام جدید مصر از عربستان بیزارند و نه به دین و نه کسانی که بر اساس آن حکومت می‌کنند اعتقادی ندارند.
قرضاوی با اشاره به انفجارهای اخیر در مصر و مراکز امنیتی این کشور اعلام کرد که بعید می‌داند اخوان المسلمین پشت این انفجارها باشد.
وی ادامه داد: به نظر من این درست نیست که ساختمان‌های امنیتی مهم و بزرگی چون مجتمع امنیتی قاهره را بدون نگهبانی درست رها کنیم و به عقیده من مسئول انفجارهای قاهره و سایر حوادث دیگر نیروهای امنیتی هستند. ما این انفجارها را محکوم می‌کنیم و می‌دانیم که انقلاب مسالمت‌آمیز راه پیروزی است و خشونت به هیچ وجه به نفع هیچ کس نیست.

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا