تربیت، اخلاق و تزکیهمطالب جدیدمهارتهای زندگی

برای موفقیت و خوشبختی به اخلاق بها بدهید

برای موفقیت و خوشبختب به اخلاق بها بدهید

نویسنده: : ریچارد تمپلار /  مترجم: مهدی قراچه داغی

باید روحیه و اخلاق را بالا نگه دارید.  ممکن است بگویید این حرف زدنش ساده است، اما عمل به آن بسیار دشوار است. من هم قبول دارم که کار دشواری است، اما می دانم از عهده ی انجام دادن آن بر می آیید. کافی است پنداره ی خود را تغییر دهید. کافی است در کارهایی که می کنید کمی تجدید نظر نمایید. به هر صورت، هر اتفاقی هم که بیفتد نباید اقدامات زیر صورت بدهید:

  • انتقام گرفتن
  • بد رفتاری
  • به شدت عصبانی شدن
  • رنجانیدن دیگران
  • بدون اندیشه کاری صورت دادن
  • اقدام شتاب زده
  • پرخاشگری کردن

بله، جان کلام همین است. باید روحیه و اخلاق را بالا نگه دارید. باید رفتاری صادقانه، متواضعانه، مهربان، بخشاینده و خوب داشته باشید. مهم نیست که با چه مشکلاتی روبه رو هستید. مهم نیست با چه حالت هایی روبه رو هستید. مهم نیست دیگران تا چه اندازه رفتار غیر منصفانه دارند. مهم نیست چه قدر با شما بد رفتاری می کنند. نباید در مقام تلافی باشید. باید یک شخصیت اخلاقی باشید. هیچ اقدامی نباید بکنید و حرفی نباید بزنید که شما را از این مسیر منحرف کند.

بله، می دانم در مواقعی دشوار است. می دانم وقتی بقیه ی دنیا رفتار بدی را به نمایش می گذارند، خوش رفتاری با آنها کار بسیار دشواری می شود. اما وقتی این دوران سختی به سر می رسد، از اقدامی که کرده اید به شدت شاد می شوید. زیرا در هر حال به اخلاقیات توجه کرده اید. بالا نگه داشتن روحیه و اخلاقیات هزار بار از انتقام گرفتن بهتر است.

می دانم که انتقام وسوسه انگیز است. اما قرار نیست شما از کسی انتقام بگیرید. نه حالا، و نه هیچ زمان دیگر. چرا؟ زیرا اگر این کار را بکنید، در ردیف آنها قرار می گیرید. به جای این که در کنار فرشتگان قرار بگیرید، با بدان هم نشین می شوید. به این دلیل که شما را خوار و ضعیف می کند. از ارزش شما می کاهد. زیرا تأسف آن را می خورید. و از همه ی این ها مهم تر، وقتی این رفتار را بکنید، دیگر بازی گر قوانین نخواهید بود. انتقام از آن بازندگان است. رعایت اصول اخلاقی تنها کاری است که باید انجام بدهید.

بالا نگه داشتن روحیه و اخلاقیات هزار بار از انتقام گرفتن بهتر است.

—————————

نام کتاب :قوانین زندگی   مولف: ریچارد تمپلار /  مترجم: مهدی قراچه داغی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا