خبر های جدید

اردوغان نخست وزیر ترکیه با اعلام استقلال کردستان موافق است…

اردوغان نخست وزیر ترکیه با اعلام استقلال کردستان موافق است…

مسعود بارزانی : هیچ قدرتی نمی تواند مانع اعلام استقلال کردستان عراق بشود.

– همزمان با گزارش شبکه کردی روداو در ارتباط با سفر نچیروان بارزانی به ترکیه، و اظهارات مسئولان بلند پایه حزب دمکرات کردستان عراق که: اردوغان نخست وزیر ترکیه با اعلام استقلال کردستان موافق است، مسعود بارزانی در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز به صراحت گفت: هیچ قدرتی نمی تواند مانع اعلام استقلال کردستان عراق بشود.

– مسعود بارزانی همچنین اظهار داشت در شرایط کنونی ما از فدرالیسم به سوی کنفدرالیسم گام بر می داریم.

– او همچنین گفت: نوری مالکی به دنبال سلب اراده از ملت کرد است اما هیچگاه به این آرزوی خود نخواهد رسید.

او در پیامی خطاب به بشار اسد گفت: قتل و کشتار کافی است و مردم سوریه را برای انتخاب نظام مورد پسند خود آزاد بگذار.

به گزارش کردپرس: بارزانی در خصوص مذاکرات صلح بین ترکیه و پ.ک.ک گفت:«حمایت اوجالان از مذاکرات صلح، لازم و ستودنی است و به عنوان یک آرزو و خواسته ی شخصی، می خواهم بگویم که اگر آزادی او در دست من بود، حتی یک لحظه تردید نمی کردم و اجازه می دادم آزاد شود».

وی در مورد تحولات مرتبط با کردهای سوریه از حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه (PYD) انتقاد نموده و گفت:«در آن جا یک حزب با رژیم اسد همدست شده و با استفاه از فرصت موجود و با به کارگیری زور سلاح، خودگردانی اعلام کرده است. اما چنین چیزی از عنصر ماندگاری و ثبات برخوردار نیست و به محض این که رژیم از میان برود، خودگردانی های سه گانه ی ایجاد شده نیز از بین می روند. اگر این سه ساختار محلی بر اساس توافقات رسمی و ثبت شده بین کردها و رژیم اسد به وجود می آمدند، در این صورت می توانست مفید باشد اما تا جایی که من اطلاع دارم هیچ توافق ثبت شده ای وجود ندارد»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا