خبر های جدید

سرکوب تجمع دختران دانشگاه الازهر مصر

در ادامه سیاست‌ ایجاد خفقان در دانشگاه‌های مصری، نیروهای امنیتی روز یکشنبه تجمع اعتراضی دخترات دانشجوی دانشگاه الازهر را سرکوب کردند. سرکوب تجمع دختران دانشگاه الازهر مصر، تجمع اعتراضی دانشجویان دختر دانشگاه الازهر با مقابله نیروهای امنیتی مصری مواجه شد.
تعدادی از دانشجویان حامی گروه اخوان المسلمین روز یکشنبه (امروز) در برابر دانشکده های علوم انسانی و مهندسی دانشگاه الازهر تجمع کرده و شعارهایی در اعتراض به نیروهای امنیتی سر دادند.نیروهای امنیتی مستقر در نزدیکی دانشگاه نیز با ورود به دانشگاه با دانشجویان معترض برخورد کرده و تجمع اعتراضی آنها را پراکنده کردند.
در همین راستا ریاست دانشگاه الازهر اعلام کرد که همه اقدامات قانونی لازم برای تنبیه دانشجویانی که در تجمعات دانشجویی حضور پیدا می‌کنند را اتخاذ خواهند کرد.پیش از این نیز مقامات مصری اعلام کرده بودند که دست کم ۵۰ نفر از اساتید و پرسنل دانشگاه‌های بزرگ قاهره را به دلیل حمایت از اعتراض‌های دانشجویی بازداشت کرده‌اند.بعد از بالا رفتن موج اعتراضات دانشجویی در دانشگاه‌های الازهر و قاهره، نیروهای امنیتی مصری از آغاز سال جاری تحصیلی وارد دانشگاه‌ها شده‌اند، این مسئله اعتراضات دانشجویان مصری را تشدید کرده است

مرجع : خبرگزاری فارس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا