خانه ---> خبر های جدید ---> سرعت رشد جمعیت پیروان اسلام از مسیحیت در جهان پیشی گرفته است
سرعت رشد جمعیت پیروان اسلام از مسیحیت در جهان پیشی گرفته است

سرعت رشد جمعیت پیروان اسلام از مسیحیت در جهان پیشی گرفته است

سرعت رشد جمعیت پیروان اسلام از مسیحیت در جهان پیشی گرفته است

رشد جمعیت پیروان اسلامبر اساس نتیجه جدیدترین تحقیق مرکز آمریکایی «پیو»، دین اسلام با پیشی گرفتن از مسیحیت، جایگاه اول از منظر میزان گسترش و افزایش پیروان را از آن خود کرده است.تحقیق یک مرکز آمریکایی نشان می‌دهد میزان اقبال عمومی برای مسلمان شدن افراد در جهان بسیار بیشتر از دیگر ادیان بوده و از این منظر اسلام از مسیحیت پیشی گرفته است.

در گزارش پایگاه صدای آمریکا آمده است: «بر اساس نتیجه یک تحقیق جدید، اسلام سریع ترین دین از منظر گسترش پیروان است. مرکز آمریکایی پیو 6 سال برای بررسی جمعیت شناختی جمعیتی و مذهب در سراسر جهان وقت گذاشت. آنچه آنها یافتند این است که به موازات گسترش جمعیت جهان بین سال های 2010 و 2050، اسلام هم گسترش می‌یابد».

در این گزارش می‌خوانیم: «مسیحیت و دیگر ادیان هم در این دوره زمانی گسترش می‌یابند اما اسلام از هر دین دیگری سرعت گسترش آن بیشتر خواهد بود. میزان (پیروان) بودایی‌ها در این دوره یا ثابت مانده و یا کمی کاهش می‌یابد».

بر اساس نتیجه این تحقیق 6 ساله، تا سال 2010 مسیحیت رتبه اول از منظر بیشترین رشد و گرویدن افراد در جهان بود و دین اسلام در رتبه دوم قرار داشت اما پس از 2010،‌ اسلام بیشترین سرعت جذب افراد به یک مذهب را از آن خود کرده است.

در این تحقیق پیش بینی شده که اگر میزان کنونی گسترش اسلام تا سال 2050 ادامه یابد، تعداد جمعیت مسلمانان تقریباً برابر تعداد مسیحیان جهان خواهد شد. بر اساس تخمین این مرکز، تعداد مسیحیان از 2 میلیارد و 17 میلیون نفر در سال 2010 به 2 میلیارد و 92 میلیون نفر گسترش خواهد یافت و مسلمانان از 1 میلیارد و 6 میلیون نفر سال 2010 به 2 میلیارد و 76 میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

مرکز «پیو» در بیان علت سرعت بالای جمعیت مسلمانان هم این طور توضیح می‌دهد که دو عامل مهم در این زمینه وجود دارد. ابتدا میزان زاد و ولد زنان و همچنین میزان جمعیت جوان. بر اساس نظر این مرکز آمریکایی در هر دوی این موارد، «اسلام از همه دیگر ادیان جلوتر است».

لینک منبع: خبرگزاری فارس

یک نظر:

  1. آیسان

    این گسترش اسلام به خاطر افزایش جمعیت مسلمانهاست نه تغییر دین از ادیان دیگه به اسلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@