خبر های جدید

مدارس ابتدایی انگلیس روزه داری در ماه رمضان را ممنوع کردند

مدارس ابتدایی انگلیس روزه داری در ماه رمضان را ممنوع کردند

اسلام برای روزه داری، سن تکلیف شرعی را مشخص کرده و هرگز کودکان را برای نماز خواندن یا روزه گرفتن تحت فشار قرار نداده است. البته در بسیاری از موارد توانایی روزه داری بستگی به بنیه افراد نیز دارد و حتی برخی از کودکان و نوجوانان به صورت نمادین و یا در طی ساعاتی اقدام به روزه داری می کنند. اما برخی از مدارس ابتدایی در انگلیس به طور کلی روزه داری را برای دانش آموزان خود ممنوع کرده اند و علت آن را نیز ضعف جسمانی کودکان عنوان نموده اند.

چهار مدرسه ابتدایی در انگلیس طی نامه ای اعلام کرده اند با تحقیق و پرسش از قوانین اسلامی دریافته اند که روزه داری برای کودکان واجب نیست و به دلیل تجارب ناخوشایند سالهای گذشته، اجازه نخواهند داد برخی از دانش آموزان روزه بگیرند.

این تصمیم با واکنش جمعیت مسلمانان انگلیس مواجه شده و اقدام مدارس در ممنوعیت روزه داری را دخالت در تکالیف شرعی والدین و دانش آموزان معرفی کرده است. کارشناسان اسلامی می گویند حرف اول و آخر در مورد روزه داری را والدین کودکان مسلمان می زنند و هیچ خانواده اسلامی نیز کودک خود را به زور به روزه داری وادار نمی کند؛ بدین ترتیب نیازی به دلسوزی و دخالت مدارس نیست.

منبع: onislam

ترجمه: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا