خبر های جدید

لیبی ۷۵ شخصیت و ۹ نهاد را ضمیمه فهرست تروریستی عربستان و متحدانش کرد

لیبی ۷۵ شخصیت و ۹ نهاد را ضمیمه فهرست تروریستی عربستان و متحدانش کرد

پارلمان لیبی لیستی از ۷۵ شخص و ۹ موسسه قطری را ضمیمه لیست ترویستی صادره از سوی عربستان، بحرین، مصر و امارات کرد.

پس از آنکه عربستان،‌ مصر، بحرین و امارات عصر جمعه لیستی از اسامی ۵۹ شخصیت و ۱۲ موسسه “تروریستی” در داخل این کشورها را که از سوی دولت قطر حمایت مالی و تسلیحاتی می‌شدند منتشر کردند، کمیته دفاعی و امنیتی پارلمان لیبی ذدر بیانیه‌ای نام ۷۵ شخص از سخصیت‌های دولت قطر یا افراد ساکن در این کشور و ۹ موسسه این کشور را ضمیمه لیست مذکور کرد.

این چهار کشور لیستی از اشخاص یا موسساتی را که در این کشور ساکنند یا قطر از آن‌ها حمایت می‌کند را به عنوان خطری برای امنیت و ثبات در منطقه ارائه دادند.

برخی از اسامی اشخاص در لیست ارائه شده از سوی لیبی در بیانیه منتشر شده از سوی این چهار کشور حوزه خلیج فارس نیز آمده بودند که از جمله آنها می‌توان به عبد الحکیم بلحاح، المهدی الحاراتی، اسماعیل محمد محمد الصلابی، الصادق عبد الرحمان الغریان و علی محمد محمد الصلابی اشاره کرد.

اما پارلمان لیبی تصمیم گرفت اسامی دیگری را به این لیست بیفزاید. پارلمان لیبی همچنین از محمد الدایری، وزیر  خارجه دولت موقت نیز خواست بیانیه را برای چهار کشور مذکور ارسال کرده و امکان افزودن لیست جدید را در اولین به‌ روز رسانی بررسی کند.

در این لیست که به همراه بیانیه وزارت خارجه دولت موقت جهت اجرا توسط وزرای خارجه چهار کشور مذکور منتشر شد، اسامی ۷۵ شخص و ۹ موسسه آورده شده است.

منبع: خبرآنلاین

نمایش بیشتر

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا