خبر های جدید

حمایت بزرگ‌ترین حزب سلفی مصر از کاندیداتوری سیسی

حمایت بزرگ‌ترین حزب سلفی مصر از کاندیداتوری سیسی

حزب نور، بزرگ‌ترین حزب سلفی مصر حمایت خود را از کاندیداتوری عبدالفتاح سیسی در انتخابات ریاست جمهوری در مارس آتی اعلام کرد.

یوسف مخیون، رئیس این حزب در کنفرانسی خبری در غرب قاهره گفت: عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری کنونی مصر توانمندترین فرد برای انجام این ماموریت‌های سنگین و تحقق همکاری میان تمامی نهادهای کشور است که این امر کشور را از بسیاری از خطرات دور می‌سازد.

وی افزود: ما حمایت حزب نور را از ریاست جمهوری مجدد سیسی اعلام کرده و مصری‌ها را به شرکت در انتخابات ترغیب می‌کنیم.

حزب نور در بیانیه تاییدی خود از سیسی همچنین چندین درخواست را مطرح ساخته که از جمله آنها عدم در پیش گرفتن سیاست اقتراض مگر در موارد ضروری، فراهم کردن فضا جهت لغو حالت فوق العاده، بازنگری در لیست زندانیان و آزادی افراد ستم دیده و نهادینه کردن مرجعیت عالی شریعت اسلامی در مسائل حقوقی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است.

حزب نور در سال ۲۰۱۴ نیز حمایت خود را از کاندیداتوری سیسی اعلام کرده بود.

پیش‌تر مسئولان مصری از بازداشت سامی عنان، نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری مصر خبر دادند. خالد علی، یک نامزد دیگر انتخابات مصر نیز عقب نشینی خود را از این انتخابات اعلام و تاکید کرد: اعتماد مردم مصر برای اینکه انتخابات تبدیل به فرصتی برای آغاز جدیدی شود، پایان یافته است. وی گفت که تعداد زیادی از جوانان کمپین انتخاباتی‌اش نیز بازداشت شده‌اند و پرونده‌های برخی از آنها برای انجام محاکمه‌های فوری ارجاع داده شده است.

احمد شفیق، نخست وزیر اسبق مصر نیز از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات مصر اعلام انصراف کرد. ناظران معتقدند که فشارهایی بر احمد شفیق اعمال شده که وی را به انصراف از این رقابت سوق داده است.

بدین ترتیب عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر تا به این لحظه تنها نامزد برای انتخابات ریاست جمهوری است که در اواخر مارس آتی برگزار خواهد شد.

بر اساس قانون انتخابات ریاست جمهوری مصر، حتی اگر یک نامزد پا به عرصه کاندیداتوری بگذارد یا جز او فرد دیگری به دلیل انصراف سایر نامزدها باقی نماند، درصورتی که این فرد پنج درصد از آراء کل افرادی که واجد شرایط رای گیری هستند، به دست آورد، پیروزی وی اعلام می‌شود.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا