معماری
خانه ---> خبر های جدید ---> فراخوان سازمان‌های مردم نهاد غوطه شرقی از سازمان ملل
حمله شیمیای سوریه
حمله شیمیای سوریه

فراخوان سازمان‌های مردم نهاد غوطه شرقی از سازمان ملل

فراخوان سازمان‌های مردم نهاد غوطه شرقی از سازمان ملل

سازمان‌های مردم نهاد غوطه شرقی سوریه از سازمان ملل خواستند تا برای اجرای فوری آتش‌بس شورای امنیت و ایجاد گذرگاه امنیتی برای انتقال غیرنظامیان تلاش های لازم را انجام دهد.

آنها طی انتشار بیانیه ای اعلام کردند که سازمان‌های مدنی٬ فعالان٬ اعضای شورای محلی و روزنامه نگارانی که تحت محاصره رژیم اسد و حامیان آن به سر می‌برند، برای دفاع از غیرنظامیان یک سازمان مشترک «بلوک مردمی» تشکیل داده اند.

بر اساس این بیانیه٬ در نتیجه حملات رژیم اسد و حامی آن روسیه به غیرنظامیان طی یک ماه اخیر بیش از هزار و ۳۰۰ نفر کشته شدند.

سازمان‌های مدنی غوطه شرقی از جامعه جهانی٬ سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان خواستند تا قطعنامه «آتش‌بس انسانی» که ۲۴ فوریه توسط شورای امنیت تصویب شده بود٬ اجرایی شود.

این سازمان‌ها همچنین خواستار توقف فوری بمباران منطقه توسط رژیم اسد و حامیان آن و ادامه مذاکرات ژنو شدند.

گفتنی است شورای امنیت سازمان ملل متحد ۲۴ ماه فوریه برای نجات غیرنظامیان٬ قطعنامه اجرای «آتش‌بس انسانی» در سوریه به ویژه در غوطه شرقی را تصویب کرد ولی کیفیت اجرای این آتش بس فوری مشخص نشده است.

روسیه بعد از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که آتش‌بس پنج ساعته روزانه (از ساعت ۹:۰۰ الی ۱۴:۰۰) اجرا خواهد شد و رژیم اسد نیز بدان پایبند خواهد بود.

حدود ۴۰۰ هزار نفر در غوطه شرقی حدود ۵ سال است که در محاصره رژیم اسد قرار دارند.

غوطه شرقی بر اساس توافقنامه آستانه جزء مناطق کاهش تنش اعلام شده و روسیه ضامن اجرای آن است اما حلقه محاصره رژیم اسد از ماه آوریل سال گذشته تنگ‌تر شده و حملات آن نیز شدت یافته است.

هزاران غیرنظامی بیمار و زخمی که وضعیت آنها وخیم گزارش می شود در انتظار تخلیه از این منطقه هستند که با تعمیق بحران انسانی روبرو است. اغلب این بیماران کودکان یا بیماران سرطانی هستند. تعداد زیادی از کودکان و نوزدان در غوطه شرقی براثر گرسنگی و کمبود دارو جان خود را از دست داده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس