خانه ---> خبر های جدید ---> شيخ قرضاوی و هشدار نسبت به كشتار معترضان در يمن

شيخ قرضاوی و هشدار نسبت به كشتار معترضان در يمن

شيخ قرضاوی و هشدار نسبت به كشتار معترضان در يمن

 

اتحاديه بين‌المللی علمای مسلمان، با محكوم كردن كشتار معترضان يمنی، مطالبات مردمی اين كشور را برحق دانست و همبستگی اين اتحاديه با معترضان و تاييد مطالبات آن‌ها را اعلام كرد.

 

اتحاديه بين‌المللی علمای مسلمان كه «يوسف قرضاوی» رياست آن را بر عهده دارد، به دولت‌های مسلمان به خاطر كشتار معترضان هشدار داد.

 

اين اتحاديه با انتشار بيانيه‌ای دفاع خود از مطالبات و خواسته‌های مردم يمن را اعلام كرد و نوشت: تا زمانی كه مردم يمن با تظاهرات مسالمت‌آميز و به دور از خشونت كه مورد تأييد منشورهای حقوق بشر است، به تظاهرات می‌پردازند، اتحاديه بين‌المللی علمای مسلمان، همبستگی خود با آ‌ن‌ها را تا تحقق كامل مطالبات قانونی آنان اعلام می‌دارد.

 

همچنين اين اتحاديه برخورد خشونت‌آميز و سركوب تظاهرات‌كنندگان مسلمان را كه تاكنون تعداد زيادی كشته و زخمی در پی داشته است، محكوم و نگرانی خود از اوضاع داخلی يمن را ابراز كرد.

 

اتحاديه بين‌المللی علمای مسلمان در ادامه، به كارگيری گازهای سمی عليه تظاهرات‌كنندگان را جنايتی در حق بشريت و بر خلاف انسانيت دانست و معترضان يمنی خواست تا با صبر و پايداری به اعتراض مسالمت‌آميز خود ادامه دهند و در اين مسير تا تحقق كامل مطالبات و خواسته‌هايشان پايداری و مقاومت پيشه كنند. همچنين برای جلوگيری از ريختن خون مردم بی‌گناه، حفظ اموال عمومی و نشان دادن ارزش‌های اسلامی به جهانيان همچون برادران خود در مصر، از هرگونه توسل به خشونت خودداری ورزند.

 

گفتنی است، نيروهای نظامی يمن، روزهای با حمله به جمع معترضان، در «ميدان تغيير» شهر صنعا پايتخت يمن، تعدادی از آن‌ها را كشته و بيش از 1000 نفر را مجروح ساختند.

 

برگرفته از اهل سنت شمال شرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@