خبر های جدید

قذافی در الجزایر

فرار خانواده قذافی به الجزایر

در حالی که مقامات الجزایر، خبر ورود خانواده قذافی و احتمالا خود قذافی را به الجزایر تأیید کرده‌اند، جزییات خروج آنان از لیبی نیز منتشر شده است.

تابناک: خبرگزاری رسمی الجزایر خبر داد: وزیر خارجه الجزایر، ورود صفیه قذافی، همسر معمر قذافی به همراه دخترش عایشه و دو پسرش محمد و هانیبال قذافی را از راه مرز زمینی الجزایر و لیبی به این کشور تأیید کرده است.

بنا بر این گزارش، وزارت خارجه الجزایر همچنین بر پایه بیانیه‌ای اعلام کرد: خبر حضور خانواده قدافی را به آگاهی سازمان ملل متحد و شورای انتقالی لیبی رسانده است.

اما خانواده قذافی چگونه به لیبی گریختند؟

روزنامه الجزایری «الشروق»، جزییاتی درباره فرار خانواده قذافی به الجزایر منتشر کرده است.

بنا بر گزارش این روزنامه، خانواده قذافی به همراه همراهانشان در قالب یک کاروان ۳۱ نفره با هفت خودروی ضدگلوله از مرزهای غربی الجزایر وارد این کشور شده‌اند.

این گزارش می‌افزاید: مقامات مرزبانی الجزایر در نخستین مرحله به کاروان خانواده قذافی و همراهان اجازه ورود به لیبی را نداده و این کاروان، دوازده ساعت در مرز لیبی و الجزایر معطل می‌ماند تا اینکه مقامات بلندپایه الجزایری، اجازه ورود خانواده قذافی را به لیبی به صادر می‌کنند.

گزارش‌های منتشره اخیر، در حالی است که پیشتر برخی منابع خبری از کشته شدن هانیبال قذافی خبر داده بودند.

محمد قذافی هم که پس از دستگیری توسط انقلابیون از دست آنان گریخت، با این حال، هرچند برخی خبرگزاری‌ها از حضور معمر قذافی و فرزندش سیف الاسلام در لیبی خبر داده‌اند، تاکنون مقامات الجزایری درباره حضور معمر قذافی در این کشور خبری را منتشر نکرده‌اند.

برگرفته از تابناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا