خبر های جدید

“محمد” رایج ترین نام برای نوزادان به دنیا آمده در لندن

پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا نشان داد که “محمد” رایج ترین نام برای نوزادان به دنیا آمده در پایتخت این کشور طی یک سال گذشته می باشد.

به گزارش سرویس ترجمه “شفقنا”، به نقل از شبکه خبری “بی بی سی”، پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا که امروز (دوشنبه) منتشر شد، حاکی از آن است که نام پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) محبوب ترین نام برای نوزادان به دنیا آمده در شهر “لندن”، پایتخت این کشور طی یک سال گذشته بوده است.

بر اساس پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا، در سراسر خاک انگلستان و ولز نیز نام های “هری” و “املیا” به ترتیب رایج ترین نام های پسرانه و دخترانه برای نوزادان به دنیا آمده طی یک سال گذشته بوده اند.

بر این اساس، پس از نام “هری” که برای دومین سال پیاپی رایج ترین نام پسرانه برای نوزادان به دنیا آمده در انگلستان و ولز بوده، نام های “الیور”، “جک”، “چارلی”، “ژاکوب”، “توماس”، “الفی”، “ریلی”، “ولیام” و “جیمز” نیز به ترتیب در رده های دوم تا دهم محبوب ترین اسامی نوزادان پسر به دنیا آمده طی یک سال گذشته قرار گرفته اند.

در میان نام های دخترانه نیز، پس از “املیا” که رایج ترین نام برای نوزادان دختر به دنیا آمده در انگلستان و ولز طی یک سال گذشته بوده، “الیویا”، “جسیکا”، “امیلی”، “لیلی”، “اوا”، “میا”، “ایسلا”، “صوفی” و “ایزابلا” نیز در رتبه های دوم تا دهم فهرست ۱۰ نام رایج جای گرفتند.

بر اساس پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا، در حالی که نام “ریلی” برای نخستین بار وارد فهرست ۱۰ نام رایج برای نوزادان پسر به دنیا آمده در انگلستان و ولز قرار گرفته و “ژاکوب” و “املیا” نیز به ترتیب جایگاه “الیور” و “لیلی” در فهرست ۱۰ نام رایج برای نوزادان پسر و دختر به دنیا آمده در ولز را از آن خود کرده اند، این نام های “جک” و “صوفی” بوده اند که به ترتیب در صدر فهرست ۱۰ نام رایج برای نوزادان پسر و دختر به دنیا آمده در اسکاتلند و ایرلند شمالی قرار گرفته اند.

پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا همچنین نشان داد که طی سال گذشته بیش از ۲۸ هزار نام پسرانه و ۳۶ هزار نام دخترانه برای نامگذاری نوزادان به دنیا آمده در انگلستان و ولز به ثبت رسیده اند که در این میان، نام های “هوگو”، “سانی”، “سث”، “الیوت”، “تئودور” و “روری” جای نام های “هایدن”، “جان”، “آشتون”، “جکسون”، “بن” و “ریس” را در فهرست ۱۰۰ نام رایج برای نوزادان پسر به دنیا آمده در انگلستان و ولز گرفته و نام های “مولی”، “اوی”، “دارسی”، “تلی”، “سارا” و “ویولت” نیز جایگزین نام های “لکسی”، “لورن”، “ربکا”، “تیا”، “نیکول” و “کالیا” در فهرست ۱۰۰ نام رایج برای نوزادان دختر به دنیا آمده در این مناطق شده اند.

لازم به ذکر است که کشور “بریتانیا” یا “پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی” که به اختصار “UK” خوانده می شود از چهار بخش تشکیل شده که سه بخش آن کشورهای باستانی انگلستان، اسکاتلند و ولز در جزیره “بریتانیا” واقع شده و روی هم “بریتانیای کبیر” را تشکیل می دهند و بخش چهارم نیز ایرلند شمالی است که در شمال جزیره “ایرلند” قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا