خبر های جدید

“محمد” رایج ترین نام برای نوزادان به دنیا آمده در لندن

پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا نشان داد که “محمد” رایج ترین نام برای نوزادان به دنیا آمده در پایتخت این کشور طی یک سال گذشته می باشد.

به گزارش سرویس ترجمه “شفقنا”، به نقل از شبکه خبری “بی بی سی”، پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا که امروز (دوشنبه) منتشر شد، حاکی از آن است که نام پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) محبوب ترین نام برای نوزادان به دنیا آمده در شهر “لندن”، پایتخت این کشور طی یک سال گذشته بوده است.

بر اساس پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا، در سراسر خاک انگلستان و ولز نیز نام های “هری” و “امليا” به ترتیب رایج ترین نام های پسرانه و دخترانه برای نوزادان به دنیا آمده طی یک سال گذشته بوده اند.

بر این اساس، پس از نام “هری” که برای دومین سال پیاپی رایج ترین نام پسرانه برای نوزادان به دنیا آمده در انگلستان و ولز بوده، نام های “اليور”، “جک”، “چارلی”، “ژاکوب”، “توماس”، “الفی”، “ريلی”، “وليام” و “جيمز” نیز به ترتیب در رده های دوم تا دهم محبوب ترین اسامی نوزادان پسر به دنیا آمده طی یک سال گذشته قرار گرفته اند.

در میان نام های دخترانه نیز، پس از “امليا” که رایج ترین نام برای نوزادان دختر به دنیا آمده در انگلستان و ولز طی یک سال گذشته بوده، “اليويا”، “جسیكا”، “امیلی”، “ليلی”، “اوا”، “ميا”، “ايسلا”، “صوفی” و “ايزابلا” نیز در رتبه های دوم تا دهم فهرست 10 نام رایج جای گرفتند.

بر اساس پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا، در حالی که نام “ریلی” برای نخستین بار وارد فهرست 10 نام رایج برای نوزادان پسر به دنیا آمده در انگلستان و ولز قرار گرفته و “ژاکوب” و “امليا” نیز به ترتیب جایگاه “اليور” و “ليلی” در فهرست 10 نام رایج برای نوزادان پسر و دختر به دنیا آمده در ولز را از آن خود کرده اند، این نام های “جک” و “صوفی” بوده اند که به ترتیب در صدر فهرست 10 نام رایج برای نوزادان پسر و دختر به دنیا آمده در اسكاتلند و ايرلند شمالی قرار گرفته اند.

پژوهش جدید دفتر آمار ملی بریتانیا همچنین نشان داد که طی سال گذشته بیش از 28 هزار نام پسرانه و 36 هزار نام دخترانه برای نامگذاری نوزادان به دنیا آمده در انگلستان و ولز به ثبت رسیده اند که در این میان، نام های “هوگو”، “سانی”، “سث”، “اليوت”، “تئودور” و “روری” جای نام های “هايدن”، “جان”، “آشتون”، “جكسون”، “بن” و “ريس” را در فهرست 100 نام رایج برای نوزادان پسر به دنیا آمده در انگلستان و ولز گرفته و نام های “مولی”، “اوی”، “دارسی”، “تلی”، “سارا” و “ويولت” نیز جایگزین نام های “لكسی”، “لورن”، “ربكا”، “تيا”، “نيكول” و “كاليا” در فهرست 100 نام رایج برای نوزادان دختر به دنیا آمده در این مناطق شده اند.

لازم به ذکر است که کشور “بریتانیا” یا “پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی” که به اختصار “UK” خوانده می شود از چهار بخش تشکیل شده که سه بخش آن کشورهای باستانی انگلستان، اسکاتلند و ولز در جزیره “بریتانیا” واقع شده و روی هم “بریتانیای کبیر” را تشکیل می دهند و بخش چهارم نیز ایرلند شمالی است که در شمال جزیره “ایرلند” قرار دارد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن