خبر های جدید

نسل ‌کشی مسلمانان در آفریقای مرکزی و هشدار اسقف اعظم

نسل ‌کشی مسلمانان در آفریقای مرکزی و هشدار اسقف اعظم

دزموند توتو، اسقف اعظم آفریقای جنوبی و برنده جایزه صلح نوبل نسبت به وقوع نسل‌کشی در آفریقای مرکزی هشدار داد و از شهروندان این کشور خواست به بحران سیاسی در این کشور که تاکنون جان صدها نفر را گرفته است، پایان دهند.
توتو که از فعالان صلح و رهبران جنبش ضد آپارتاید آفریقای جنوبی است در بیانیه‌ای عنوان کرد: آفریقای مرکزی در لب پرتگاه نسل‌کشی قرار گرفته است و عده‌ای هم می‌گویند که به درون آن پرتاب شده است.

وی افزود: این مردم جمهوری آفریقای مرکزی هستند که کلید صلح پایدار در کشور خود را در دست دارند و  این مردم هستند که باید دوباره زندگی مسالمت‌آمیز در کنار هم را یاد بگیرند.

از زمان آغاز درگیری‌ها در آفریقای مرکزی از زمستان گذشته تاکنون، حدود یک میلیون مسلمان مجبور به جابه‌جایی در کشور خود شده‌ و بیش از ۸۲ هزار مسلمان آفریقای مرکزی به کشورهای همسایه مانند کامرون، کنگو و چاد مهاجرت کرده‌اند.

شمار کشته‌شدگان نیز به بیش از ۲ هزار نفر رسیده است که غالب آن‌ها مسلمان هستند و زنان و کودکان بخش زیادی از آمار تلفات را تشکیل می‌دهند.

این کشتارها از سوی شبه نظامیان مسیحی موسوم به گروه «آنتی بالاکا» انجام می‌شود و نیروهای به اصطلاح حافظ صلح فرانسه مستقر در این کشور با وجود شمار بالا، هیچ اقدامی در راستای توقف این جنایات انجام نمی‌دهند.

توتو از طرفین این درگیری خواست تا روحیه صلح و احترام متقابل را احیا کنند و یکدیگر را ببخشند و اختلافات را حل و فصل کنند.

وی افزود: بخشش انسان را آزاد می‌کند و بذر شروعی دوباره را می‌کارد. بخشش تأثیر فزاینده و قدرتمندی دارد.

منبع: شفقنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا