خبر های جدید

آغاز به کار کمپین بزرگ معرفی اسلام در برزیل

همزمان با نزدیک شدن به آغاز بازی های جام جهانی سال ۲۰۱۴ برزیل، اتومبیل های حاوی میلیون ها کتاب معرفی اسلام  و مسایل مربوط به شهرهای مختلف این کشور وارد شدند.

بر اساس گزارش پایگاه مختصر نیوز، کمپین معرفی اسلام در برزیل توسط اتحادیه موسسات اسلامی در این کشور اجرا می شود و شورای عالی ائمه دینی و امور اسلامی برزیل بر آن نظارت می کند

«شیخ خالد تقی الدین» رییس شورای عالی ائمه دینی و امور اسلامی در برزیل و ناظر اصلی کمپین معرفی اسلام در بازهای جام جهانی تصریح کرد: حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار کتاب اسلامی به حجم ۲۶۱ تن به زبان های پرتغالی، اسپانیایی، انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، روسی، چینی، هلندی ، عربی  و فرانسوی وارد برزیل شدند که به مراکز دعوت به اسلام جهت توزیع در میان تماشاگران فرستاده خواهد شد .

دکتر « محمد الزغبی : رییس اتحادیه موسسات اسلامی در برزیل تاکید کرد هدف از برگزاری چنین کمپینی تشویق جوانان مسلمان برزیلی به مشارکت در چنین برنامه ای و افتخار کردن آنان به دین شان می باشد.

از سوی دیگر « شیخ الصادق بن احمد العثمانی» مدیر امور اسلامی اتحادیه بیان کرد کمپین مذکور چهره صحیح اسلام و بخشش آن  را به ملل شرکت کننده در بازی های جام جهانی معرفی خواهد کرد .

۲۰۰ میلیون نفر در برزیل ساکن هستند که یک  و نیم میلیون تن از آن ها مسلمان می باشند ، این کشور بزرگ ترین تمرکز مسلمانان در آمریکای لاتین به شمار می رود و مسلمانان در تمام شهرهای این کشور دارای مسجد، موسسه اسلامی و مراکز دینی هستند و به راحتی اموزه های دینی خود را برگزار می کنند.

منبع: پایگاه مختصر نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا