به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

بحران سگی در مالزی به مرحله خطرناکی رسید

با پوشاندن لباس علمای اسلامی در مالزی بر تن یک سگ، بحران ایجاد شده بر سر لمس این حیوان – که در فرهنگ اسلامی نجس شمرده می شود- وارد مرحله تازه و البته جنجالی تری شده است.
، پس از به راه افتادن کمپین لمس سگ در یکی از پارک های اصلی شهر کوالالامپور و اعتراض علمای اسلامی و مسلمانان مالزی به این اقدام و راه اندازی کمپینی علیه آن، انتشار تصاویری از یک سگ که لباس علمای اسلامی مالزی شامل عمامه و عبا بر تن کرده موجی از نفرت و انزجار در فضای عمومی این کشور برانگیخته است. تصویر این سگ به سرعت در شبکه های مجازی و اجتماعی منتشر شده است و مردم مسلمان مالزی از مقامات خواسته اند عاملان آن را دستگیر کرده و به مجازات برسانند.
پوشاندن لباس علمای اسلامی به این سگ در شهر “سلنگور” صورت گرفته و در هنگام تصویربرداری از آن حدود800 زن و مرد گرد آن جمع شده بودند. دو پوشش اسلامی “جبه” و “سربان” که مورد استفاده علما و مومنان مسلمان مالزیایی قرار می گیرد بر تن این حیوان پوشانده شده بوده است.
شیخ محمد تامیس مفتی سلنگور با محکوم کردن این حرکت گفته است علما مورد احترام مردم مسلمان و غیرمسلمان مالزی هستند و مظهر آگاهی بخشی و علم آموزی در میان مردم هستند و اینگونه حرکات باعث خدشه دار شدن مقام آنها در جامعه نخواهد شد؛ هرکس اعتراضی به قوانین اسلامی دارد باید با سعه صدر و مهربانی اعتراض خود را بیان کند و از توهین به شدت پرهیز نماید.
با افزایش اعتراض ها به نوازش و لمس سگ در مجامع عمومی مالزی کمپینی با عنوان من می خواهم سگ را لمس کنم در برخی مناطق این کشور به راه افتاده و ناراحتی مسلمانان این کشور را سبب شده است.

منبع: شفقنا

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن