خبر های جدید

اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی طرح اسراییل برای مسجد الاقصی را محکوم کرد

اتحادیه بین‌المجالس کشورهای اسلامی طرح اسراییل برای مسجد الاقصی را محکوم کرد

اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در بیانیه ای ضمن محکومیت اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجد الاقصی، خواستار اقدام فوری و عاجل سازمانهای بین المللی به منظور مقابله با جاه طلبی های رژیم صهیونیستی شد.

متن بیانیه بدین شرح است:

پروفسور دکتر محمود ارول قلیچ، دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، طرح تقسیم مسجدالاقصی که بررسی آن به تازگی در کنست{پارلمان رژیم صهیونیستی} آغاز شده است را به شدت محکوم می کند. این اقدام که در راستای تغییر وضعیت فعلی مسجد الاقصی است به یهودیان اجازه می دهد فرایض دینی خود را با در نظر گرفتن زمان و مکان مشخص در محوطۀ مسجد الاقصی انجام دهند.
دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، این اقدام اسراییل را بخشی از تداوم توطئه های تجاوزکارانه اسراییل به اولین قبلۀ مقدس مسلمانان- یکی از سه مسجد مقدسی که به عنوان پایتخت دائمی دولت مستقل فلسطینی در نظر گرفته می‌شود- می داند.

دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی تأئید می کند که این اقدامات اسراییل نقض آشکار و جدی کنوانسیون های بین المللی و قطعنامه های مربوطه سازمان ملل است. این مسئله در کنار تهدید ثبات، امنیت، صلح منطقه ای و بین المللی به شکلی جدی احساسات صدها هزار مسلمان و طرفدار آزادی در سراسر جهان را تحریک و جریحه دار می کند.

دبیرکل اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی ضمن اعلام یک فراخوان فوری به سازمان ملل، آژانسهای تخصصی وابسته به آن، شورای امنیت سازمان ملل، اتحادیه بین المللی پارلمانهای جهان، سازمانهای منطقه ای و بین المللی و همچنین سازمانها و اتحادیه های سیاسی، پارلمانی قاره ای از آنها درخواست دارد تا اقدامی فوری به منظور مقابله و محو این جاه طلبی های بسیار خطرناک اسراییل صورت دهد

منبع: خبرآنلاین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا