خبر های جدید

انحلال حزب اصلاح (اخوان المسلمین)یمن از سوی حوثی ها

انحلال حزب اصلاح (اخوان المسلمین)یمن از سوی حوثی ها

حوثی ها حزب اصلاح منتسب به اخوان المسلمین یمن را منحل اعلام کرده و بسیاری از رهبران مشهور این حزب را نیز دستگیر کردند.شبکه ی “یمن شباب” اعلام کرد : در حالی که هنوز هیچ بیانیه ای از سوی حزب اصلاح اعلام نشده است،حوثی ها این حزب را منحل اعلام کرده اند.

در این ارتباط، شبه نظامیان حوثی شامگاه روز شنبه شیخ حمود الذارحی عضو هیأت عالی ،فتحی العزب رئیس سابق بخش رسانه ای حزب و محمد العنسی نماینده ی این حزب در پارلمان را ربودند.حوثی ها اقدام به دستگیریهای گسترده در اقصی نقاط صنعا کرده اند  به گونه ای که به شهادت بعضی از فعالان در کمتر از ۱۲ ساعت بیش از ۲۰ تن دستگیر شده اند.شبه نظامیان حوثی همچنین جمعه گذشته امین الرجوی رئیس بخش سیاسی حزب در شهر إب را نیز ربودند که تاکنون از سرنوشت وی اطلاعی در دست نیست.

حوثی ها همچنین هفته گذشته جمال العیانی رئیس بخش سیاسی حزب اصلاح در شهر حدیده را به دلیل شرکت در تظاهراتی که در مخالفت با حوثی ها و در حمایت از حملات هوایی موسوم به “طوفان کوبنده” برگزار شده بود به قتل رساندند.

شبه نظامیان حوثی همچنین حدود چهار روز دفاتر حزب اصلاح در شهر حدیده را در تصرف خود داشتند و ۶ تن از افرادی که در داخل این دفاتر بودند را نیز دستگیر کردند.

حوثی ها همچنین روز شنبه به منزل دعوتگر اسلامی معروف شیخ عبدالمجید زندانی رئیس دانشگاه ایمان و زید الشامی رئیس فراکسیون حزب اصلاح در پارلمان و محمد الیدومی رئیس هیأت عالی حزب هجوم بردند.این اقدامات به دنبال تأیید حملات هوایی موسوم به طوفان کوبنده از سوی حزب اصلاح صورت می گیرد.

حزب اصلاح روز پنج شنبه طی بیانیه ای اعلام کرد : ما و تمام نیروهای خیراندیش از کشورهای دوستی که در این ائتلاف شرکت دارند و در رأس آنان عربستان سعودی کمال تقدیر و تشکر را داریم که به درخواست رئیس جمهور قانونی کشور پاسخ مثبت دادند تا وی بتواند با کمک آنان از امنیت ،استقرار و سلامت کشور و شهروندانش حمایت کند.بنا به اعلام سایت رسمی حزب، سه روز است که حوثی ها محمد قحطان عضو هیأت عالی حزب را بازداشت خانگی کرده اند.

لینک منبع عربی:اسلامیون
ترجمه: تابش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا