معماری
خانه ---> سياسي اجتماعي ---> با ترانه هایم پیام اسلام را می رسانم

با ترانه هایم پیام اسلام را می رسانم

سامي يوسف: با ترانه‌هايم پيام اسلام را مي‌‌رسانم

در سال‌هاي اخير در جوامع غربي كه جوانان بيشتر به سوي موسيقي پر تحرك علاقه نشان مي‌‌دهند، جواني مسلمان با خواندن ترانه‌هايي درباره پيامبر اعظم(ص)، به شهرتي جهاني دست يافت، او مي‌‌گويد: «من با خواندن ترانه‌هايم وظيفه دارم كه پيام اسلام را به مردمان دنيا برسانم.» نام اين جوان 25 ساله «سامي يوسف» است… با او آشنا شويد …
سامي يوسف در ماه جولاي سال 1980 در آذربايجان به دنيا آمد. او در يك خانواده موسيقي‌دان متولد شد. به همين دليل، موسيقي بخش تفكيك ناپذير زندگي او را تشكيل مي‌‌دهد. اولين تعليمات و آموزش‌هاي سامي يوسف توسط پدرش انجام شد. پدرش نويسنده، شاعر و موسيقي‌دان معروف بين‌المللي است .
سامي در سنين جواني قادر به نواختن ابزار موسيقي متعددي بود اما علاقه خاصي به خوانندگي و نويسندگي از خود نشان مي‌‌داد. در 18 سالگي، كمك هزينه تحصيل در آكادمي موسيقي در لندن را دريافت كرد .
صداي زيباي او، با دانش وسيعش از نت‌ها و هارموني‌ها تكميل مي‌‌شود. او همچنين درك بالايي از تئوري موسيقي و سبك‌هاي شرقي دارد. در واقع به ندرت مي‌‌توان فردي يافت كه همه اين استعدادها را يك جا در خود داشته باشد .

پيام اسلام

سامي يك فرد مذهبي و مسلمان است كه با آوازهاي خود پيام اسلام را به جهان و جهانيان مي‌‌رساند و جوانان را به سوي مذهب و هويت، ترغيب مي‌‌كند .
او مي‌‌گويد: از تمام كساني كه نسبت به من مهربان و بخشنده هستند و از من حمايت مي‌‌كنند سپاسگزارم. خدا تنها شاهد من است و مي‌‌داند كه چه در قلب من مي‌گذرد. از اينكه مسلمان هستم به خود مي‌‌بالم و احساس غرور مي‌‌كنم. دوست دارم انسانها بدانند كه با ايمان آوردن به خدا، هميشه در سايه الطاف او خواهند بود. خداوند بزرگ و بخشنده است و گناهان ما را مي‌‌بخشد …
چهره و تصوير او در بسياري از كشورهاي عربي، روي بيل‌بوردها رفته است، تلفن‌هاي همراه، با ترانه‌هاي او به صدا درمي‌آيند و كليپ‌هاي ويدئويي او، پرطرفدارترين نسخه‌هاي MTV هستند .
حتي در عربستان سعودي محافظه كار و سنتي، آلبوم اخيرش از مرز صد هزار نسخه! گذشته است. فروش كنسرت‌هايش آنقدر سريع است كه مديران برنامه را به تعجب وا داشته است. طرفداران جوانش را هميشه مي‌‌توانيد در اطراف هتل محل اقامتش بيابيد كه به دنبال گرفتن امضا و عكس با او هستند اما سامي از بابت اين همه شهرت و معروفيت، ناراحت و گريزان است .

ايمان و عشق به خانواده

سامي يوسف اصالت آذربايجاني دارد. او در لندن بزرگ شده و همواره تحت تعليمات پدرش بوده.اولين آلبوم خود را با نام «المعلم» در سال 2003 و به زبان عربي خوانده كه منظورش از معلم، پيغمبر اسلام است . او خود را موظف مي‌‌داند كه پيام اسلام را با ترانه‌هايش به جوانان جهان برساند .
سامي يوسف ترانه‌هايي به زبان انگليسي، عربي و تركي دارد. اكثر ترانه‌هاي او در مورد دو مقوله ايمان و عشق به خانواده است .
موضوع آلبوم اخيرش اغلب در مورد مسائلي چون تروريسم، افراط گرايي، حقوق بشر و ايدز است .
سامي يوسف اميدوار است كه ترانه‌هايش محدود به مكان و زماني خاص نشوند و آرزو دارد پيام خود را به همه جهان برساند. او مي‌‌گويد:«من واكنش‌هاي مثبت زيادي را از سوي افراد غير مسلماني كه با ماهيت تعمقي برخي از كارهاي مرا دوست دارند، دريافت كرده‌ام و همين امر مرا شاد مي‌‌كند… آرزوي من اين است، روزي برسد كه همه مردم، ديدگاهي همانند من نسبت به اسلام و مسلمانان پيدا كنند، همانند اسلام عمل كنند و همانند اسلام بينديشند، اين همان اسلام است .

منبع : خانواده سبز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@

قالب وردپرس