خبر های جدید

عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن دو شرط تعیین کرد

عربستان برای پایان دادن به جنگ یمن دو شرط تعیین کرد

عربستان برای توقف حملات به یمن دو شرط جدید ارائه کرده است، برخی گزارشها حاکی از آن است که عربستان با کوتاه آمدن از مواضع پیشین خود دو شرط برای خاتمه تجاوز به یمن تعییین کرده است. پایگاه خبری العهد روز پنج شنبه گزارش داد مجتهد، فعال توئیتری عربستانی در تازه‌ترین افشاگری‌های خود این دو شرط را به نقل از محمد بن سلمان، وزیر دفاع عربستان عنوان کرده است.

به گفته این فعال سعودی، محمد بن سلمان در آستانه برگزاری گفتگوهای طرفین درگیر یمن در عمان، این دو شرط را با یک واسطه عمانی در میان گذاشته است. براساس اظهارات مجتهد، خارج شدن مبارزان یمنی از نقاط مرزی عربستان و عدم مخالفت با حکومت عبدربه منصور هادی در عدن شروط این مقام سعودی هستند.

مطرح شدن این موارد نشان می‌دهد دولت ریاض از شروط پیشین خود یعنی به رسمیت شناختن هادی به عنوان رئیس جمهور یمن، خارج شدن حوثی‌ها از مناطق تحت کنترل خود و کنار گذاشتن سلاح‌هایشان عقب نشینی کرده است. در همین حال، منابع خبری اعلام کردند سخنگوی انصارالله یمن به منظور توقف حملات عربستان به کشورش پیشنهادهایی را به فرستاده سازمان ملل در امور یمن ارائه کرده است؛ این منابع به جزئیات این پیشنهادها اشاره‌ای نکردند.

این در حالیست که هیات انصارالله و حزب کنگره ملی این کشور جمعه گذشته وارد مسقط، پایتخت عمان شدند تا با مسئولان این کشور در مورد مقدمات گفت‌وگوهای ژنو بحث و تبادل نظر کنند. اسماعیل ولد شیخ، نماینده سازمان ملل در امور یمن نیز پس از ترک تهران با هدف دیدار با گروه‌های یمنی وارد مسقط شده بود.

وی روز گذشته با هیات انصارالله و حزب کنگره ملی یمن در مسقط دیدار کرد.

http://fa.shafaqna.com/news/63885

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا