خبر های جدید

بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح در مورد اعدام شیخ مطیع الرحمن نظامی

بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح در مورد اعدام شیخ مطیع الرحمن نظامی

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر اجرای حکم اعدام شیخ مطیع الرحمن نظامی، رهبر جماعت اسلامی بنگلادش در ادامه‌ی اعدام دیگر رهبران این جماعت مایه‌ی تأسف و تأثر فراوان شد.
پرونده سازی‌های چند سال اخیر دستگاه قضایی بنگلادش بر ضد چهره‌های ملی این کشور، به ویژه شخصیت های خوشنام جماعت اسلامی، پیش و بیش از آن که رسیدگی قضایی به اتهامات واقعی باشد، به ابزاری برای حذف رقیبان جدی حزب حاکم تبدیل شده و بهت و حیرت ناظران را برانگیخته است.
چهره‌هایی که در این پرونده به اتهام واهی ارتکاب جرایم گسترده، آن هم در بیش از چهار دهه‌ی پیش، به اعدام و دیگر احکام سنگین محکوم مى‌شوند، غالباً در چند دهه‌ی اخیر در هم‌پیمانی با احزاب این کشور از جمله حزب حاکم کنونی در کرسی‌های صدارت و وزارت حضور داشته و یا با اقبال گسترده شهروندان بر کرسی نمایندگی پارلمان تکیه داده‌اند و همین امر موضوعیت این محاکم و احکام صادره را بیشتر زیر سؤال می‌برد. پرسش اینجاست که چگونه جرایمی چنین گسترده و دهشتناک- به فرض وقوع – در تمام این سال‌ها مورد اهمال قرار می‌گیرند و بلکه مرتکبان آن هم در فرایند سیاسی کشور حضور جدی و تأثیر گذار دارند و هم مورد اقبال شهروندان خود هستند؟
جماعت دعوت و اصلاح، در پرتو باور به استقلال دستگاه قضا از کشاکش سیاسى و ملاحظات هویتی-جناحی و ضرورت تن دادن به فرصت برابر مشارکت و رقابت سیاسى، مراتب تأسف و نگرانی خود را از چنین روندهاى ناعادلانه قضایی اعلام می‌دارد و اعدام شیخ مطیع الرحمن نظامی و دیگر رهبران جماعت اسلامی بنگلادش و نیز سکوت مجامع حقوق بشری و جامعه جهانی به ویژه کشورهای اسلامی را نسبت به تضییع حقوق اسلامگرایان محکوم نموده، برای اعضای جماعت اسلامی شکیبایی و بردباری و برای رهبران شهید، رحمت و مغفرت الهى مسألت می‌نماید.

جماعت دعوت و اصلاح
۱۳۹۵/۰۲/۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا