خبر های جدید

دولت مصر ۲ تن از اعضای اخوان‌المسلمین را به شهادت رساند

دولت مصر ۲ تن از اعضای اخوان‌المسلمین را به شهادت رساند

نیروهای امنیتی مصر دو تن از اعضای اخوان‌المسلمین را به ضرب گلوله به شهادت رساندند. وزارت کشور مصر اعلام کرد که در پی عملیات تعقیب عناصر تحت پیگرد اخوان‌المسلمین در استان‌های بحیره، اسکندریه و منوفیه، دو تن از آن‌ها کشته و ۵ نفر نیز دستگیر شدند.

این وزارتخانه افزود که این دو نفر، عضو گروه “حسم”وابسته به اخوان‌المسلمین بودند که در پی تبادل تیراندازی با پلیس در یک مزرعه واقع در روستای الإمام الغزالی در مرکز الدلنجات در استان بحیره، کشته شدند. وزارت کشور مصر همچنین اعلام کرد که نیروهای امنیتی این کشور ۵ تن از عناصر اخوان‌المسلمین را در استان اسکندریه دستگیر کرده‌اند.

این وزارت خانه مدعی شد که در داخل مزرعه‌ای که درگیری در آن به وقوع پیوسته است، چند قبضه سلاح، مقادیر زیادی مهمات و موادی که از آن برای ساخت مواد منفجره و بمب‌های دست‌ساز استفاده می‌شود، کشف و ضبط شده است.

از زمان عزل مرسی از قدرت در سال ۲۰۱۳ میلادی، نیروهای پلیس و ارتش این کشور دست‌کم ۱۴۰۰ تظاهرات کننده طرفدار مرسی را کشته و بیش از ۱۵ هزار اسلامگرا را سرکوب و زندانی کرده‌اند. تاکنون صدها نفر از هواداران مرسی در پرونده‌های گروهی به اعدام محکوم شده‌اند و سازمان ملل متحد نیز این احکام را «بی‌سابقه در تاریخ معاصر» توصیف کرده است.

سازمان‌‌های بین‌المللی مدافع حقوق بشر هم دولت السیسی را سرکوبگر‌تر از رژیم مبارک دانسته‌اند.

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا