خبر های جدید

تظاهرات بانوان مسلمان کارگر علیه ممنوعیت حجاب در سوئد

تظاهرات بانوان مسلمان کارگر علیه ممنوعیت حجاب در سوئد

بانوان مسلمان سوئد روز دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت به مناسبت روز جهانی کارگر با برگزاری تظاهرات، اعتراض خود را نسبت به تصمیم دادگستری اتحادیه اروپا مبنی بر ممنوعیت حجاب در شرکت‌های خصوصی اعلام کردند.

معترضان در «استکهلم»، پایتخت سوئد و شهرهای «مالمو»، «گوتنبرگ»، «وستروس»، «اومئو» و «سالا» با سر دادن شعارهای «تبعیض را بشکنید، حجاب ما به شما ربطی ندارد و استخدام حق ما است»، از تصمیم دادگستری اتحادیه اروپا در ممنوعیت حجاب اعلام انزجار کردند.

دادگستری اتحادیه اروپا در ۲۴ اسفند سال ۹۵ طی حکمی نژادپرستانه و تبعیض‌آمیز، ممنوعیت استفاده از حجاب را در کارخانجات و شرکت‌های اروپایی قانونی اعلام کرد که طبق آن تمامی کارخانجات و شرکت‌های اروپایی می‌توانند بدون هیچ مشکل قانونی، استفاده از هر علامت و نشانه دینی از جمله حجاب را ممنوع اعلام کرده و این اقدام آنان مطابق قانون خواهد بود.

این دستور پس از آن صادر شده که بانویی مسلمان شکایت خود را مبنی بر اخراج از کار به دلیل استفاده از حجاب در یک شرکت بلژیکی به این دیدگاه مستقر در «لوکزامبورگ» برد. یکی از مسئولین هماهنگی تظاهرات گفت: سکوت مجامع بین‌المللی پس از تصمیم دادگستری اتحادیه اروپا انگیزه برگزاری این تظاهرات بود.

«آفتاب سلطانی»، یکی دیگر از مسئولین هماهنگی نیز گفت: بعد از تظاهرات بسیاری از هنرمندان و فعالان حقوق بشر با ما تماس گرفتند و حمایت خود را از حق پوشش اسلامی بانوان مسلمان اعلام کردند. وی افزود: حامیان قرار است لوگوی «زنان مسلمان، قربانیان تبعیض اروپا» را با هشتگ ممنوعیت حجاب زنان مسلمان (Muslimwomenban#) در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند.

منبع: ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا