خبر های جدید

دارندگان گروه‌های خونی «O منفی» برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند


سخنگوی سازمان انتقال خون:

دارندگان گروه‌های خونی «O منفی» برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند

سخنگوی سازمان انتقال خون از دارندگان گروه‌های خونی منفی به ویژه o – دعوت کرد تا برای کمک به مردم زلزله زده جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کنند.

دکتر بشیر حاجی‌بیگی، با بیان اینکه مراکز انتقال خون سراسر کشور آماده خدمت‌رسانی به مناطق زلزله زده جهت خون و فرآورده‌های خونی هستند گفت: با توجه به ذخایر مطلوب و فرآورده‌های خونی در کشور اطمینان داریم که خون مورد نیاز مردم در مناطق آسیب دیده و مجروحان این مناطق تامین خواهد شد.

وی افزود: باید توجه کرد که در کشور ایران تنها ۳ تا ۴ درصد مردم دارای گروه خونی –O هستند. از طرفی گروه خونی –Oبه عنوان دهنده عمومی قابل تزریق به تمامی افراد گروه‌های خونی مختلف است و با ارزش‌ترین گروه خونی در مواقع بحران‌ها و حوادث به شمار می‌آید، بنابراین افرادی که دارای گروه خونی –O و به ویژه او –ONEG هستند در اولویت مراجعه برای اهدای خون قرار دارند.

سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه ۳۳ درصد از مردم کشور دارای گروه خونی  +O هستند، ادامه داد: بیشترین میزان عمومی جمعیت کشور دارای گروه خونی+O هستند این افراد جهت اهدای خون به مراکز انتقال خون سراسر کشور مراجعه کنند.

حاجی‌بیگی با تاکید بر اینکه افراد دارای گروه‌های خونی منفی به ویژه –O برای اهدای خون در جهت کمک به مردم آستین‌ها را بالا بزنند گفت: سازمان انتقال خون ایران از دارندگان خون –O دعوت می‌کند تا به مراکز اهدای خون مراجعه کنند. از طرفی تمامی مراکز انتقال خون سراسر کشور به صورت آماده باش در خدمت مردم مناطق زلزله زده هستند.

سخنگوی سازمان انتقال خون همچنین گفت: مردم می‌توانند برای اهدای خون و پیوستن به باشگاه گروه خون –O در سایت یاران به آدرس yaranibto.ir مراجعه و ثبت‌نام کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا