خانه ---> خبر های جدید ---> هشدار طارق رمضان نوه امام بنابه مردم مصر

هشدار طارق رمضان نوه امام بنابه مردم مصر

   هشدار طارق رمضان به مردم بپاخاسته‌ي مصر

 «طارق رمضان»، نوه «امام حسن البناء»، متفكر انقلابي و مسلمان مصري به مخالفان حكومت مبارك هشدار داد كه اكنون وقت عقب نشيني نيست و ممكن است در اين برهه آنان با عقب نشيني خود، نتايج فاجعه باري را براي انقلاب مسالمت آميز خود رقم بزنند.

 «طارق رمضان»، نوه «امام حسن البناء»، متفكر انقلابي و مسلمان مصري به مردم مصر هشدار داد كه اگر عقب نشینی کنید، همه چیز تمام است.

«طارق رمضان»، نوه «حسن البناء»، متفكر انقلابي و مسلمان مصري به مخالفان حكومت مبارك هشدار داد كه اكنون وقت عقب نشيني نيست و ممكن است در اين برهه آنان با عقب نشيني خود، نتايج فاجعه باري را براي انقلاب مسالمت آميز خود رقم بزنند.

 وي كه با نشريه ترك زبان، «تودي زمان» گفت وگو مي كرد، افزود: زمان براي عقب نشيني گروه هاي مخالف دير شده است و عقب نشيني در چنين زماني و البته با وجود ادامه حكومت مبارك، ممكن است به كشتار گسترده مردم مخالف منجر شود.

بنا بر اين گزارش، طارق رمضان ادامه داد: اينكه در اين روزها شايع كرده اند كه پس از كناره گيري مبارك، اسلام گرايان افراطي، قدرت را در مصر به دست خواهند گرفت، در واقع ساخته و پرداخته مبارك و طرفداران اوست چرا كه هر كسي كه اندكي با تاريخ مصر و اخوان المسلمين آشنايي داشته باشد، تاييد خواهد كرد كه چنين اتفاقي در مصر اتفاق نخواهد افتاد و رویکرد اخوان هیچگاه افراطی نبوده است.

نوه «حسن البناء» همچنين درباره نقش اخوان المسلمين در تظاهرات اخير مصر گفت: اين تظاهرات تنها به وسيله اين گروه سازماندهي نشده و دیگر گروه های مصری نیز در آن نقش دارند.

اين متفكر مصري كه اكنون تابعيت سوئيس را در اختيار دارد، ضمن بیان اين مطلب كه وي در حال حاضر هيچ رابطه اي با سازمان اخوان المسليمن ندارد، افزود: حمايت هاي ضمني اسرائيل از ديكتاتوري در مصر نشان داده است که ادعای دموکرات بودن صهیونیست ها ادعایی باطل است.

اين نواده «حسن البناء» درباره جنگ قدرت میان رهبران مخالفان پس از سقوط مبارك نيز اظهار داشت: هنوز بحثی درباره تشکیل دولت آینده و نیز توافقي درباره رهبري كه بتواند كل جريان را هدايت كند نیز نشده است.

ذكر این لازم است كه «حسن البناء»، بنيانگذار جنبش اخوان المسلمين در مصر است كه خواهان تشكيل حكومت اسلامي در مصر بود و پس از سال ها مبارزه علنی و مخفي در مصر در دوازدهم فوریه سال 1948، با اصابت گلوله به شهادت رسيد. بسياري در همان زمان، قتل وي را به ابراهیم عبدالهادی، نخست وزير مصر ـ که پس از نقراشی جای او را گرفته بود ـ نسبت مي دادند.

نقل از بيان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@