خبر های جدید

بیانیه اخوان المسلمین به مناسبت برکناری مبارک

بیانیه اخوان المسلمین به مناسبت برکناری مبارک

جنبش اخوان المسلمین مصر به دنبال پیروزی انقلاب مردمی این کشور و کناره گیری محمد حسنی مبارک از ریاست جمهوری که پس از ۱۸ روز قیام و تظاهرات گسترده اقشار مختلف ملت این کشور صورت گرفت، بیانیه ای منتشر کرد.

متن این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع رسانی فلسطین قرار گرفته است بدین شرح است:

(بار خدایا، تویى که فرمانفرمایى هر آن کس را که خواهى، فرمانروایى بخشى و از هر که خواهى، فرمانروایى را باز ستانى و هر که را خواهى، عزت بخشى و هر که را خواهى، خوار گردانى همه خوبیها به دست توست، و تو بر هر چیز توانایى.)

· اقشار ملت مقاوم و مبارز مصر، ای قهرمانان آزادی و طرفداران حق، ای سربازان عرصه فداکاری و ایثارگری، ما به فرد فرد شما از زن و مرد و جوان و کودک؛ چه مسلمان چه مسیحی از اعماق قلب خود درود می فرستیم و دست شما را فشرده و بر پیشانی تان بوسه می زنیم و خدا را شکر می کنیم که کابوس وحشتناک را از دل های همه ما زدوده و به عمر یاغی ظالم مصر پایان داد و بدین وسیله غبار از چهره ملت بزرگوار مصر کنار زد تا طلای وجود آنها برای جهانیان نمایان شود و همه جهانیان این مساله را تجربه کنند که این ملت ـ هر چند که صبور است ـ ظلم را قبول نمی کند و در مقابل آن به پا می خیزد و عاشق آزادی و کرامت است. این لحظات فرخنده را که ثمره عظیم انقلابی مبارک است به شما تبریک و تهنیت عرض می کنیم.

·   به شما ای شهدای گرانقدری که جان خود را در راه خدا و آزادی وطن و ملت فدا کردید، بهترین درودها را در اعلی درجات و بهترین جایگاه ها که همان بهشت برین و جوار رحمت الهی باشد نثار می کنیم و در عین حال از فراق شما بسیار اندوهگین هستیم، اما آنچه مایه تسلای ما می شود این است که شما نمرده اید، بلکه در فردوس خدایی با خوشی و خرمی زندگی می کنید ( هرگز کسانى را که در راه خدا کشته شده‏اند، مرده مپندار، بلکه زنده‏اند که نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند * به آنچه خدا از فضل خود به آنان داده است شادمانند، و براى کسانى که از پى ایشانند و هنوز به آنان نپیوسته‏اند شادى مى‏کنند که نه بیمى بر ایشان است و نه اندوهگین مى‏شوند.)

·  و درود می فرستیم به ارتش بزرگ مصر که از زمان آغاز حضور مردم در خیابان ها از آنها حمایت کرده و پس از عقب نشینی پلیس از خیابان ها، امنیت مردم و موسسات را به دست گرفته و همبستگی خود با تظاهر کنندگان را نشان دادند و تلاش ها و توطئه ها برای کشانده شدن به عرصه درگیری ها و ایجاد اختلاف میان آن و ملت را به شکست کشاند. و جای تعجب ندارد!! چرا که ارتش، ارتش ملت است و اعضای آن از فرزندان همین ملت هستند و ما مطمئنیم که قدرتی که به صورت موقتی به دست آن سپرده شده است به سلامت به دست سیاست مداران انتقال داده خواهد شد؛ تا ماهیت مدنی و دمکراتیک کشور حفظ شده و نهادهای قانونی بر اساس انتخابات آزاد و سالم روی کار بیایند.

·   ما به تظاهر کنندگان در سراسر مصر و به ویژه جوانان نیز می گوییم: مرحله آسان که همان مرحله براندازی رژیم فاسد بود، علی رغم تمامی تلخی ها و دشواری ها پشت سر گذاشته شد؛ اما مرحله آتی که مرحله تشکیل رژیم جدید بر پایه های صحیح که در آن به آزادی های عمومی و حقوق بشر و کرامت انسان ها ارزش گذاشته می شود و ثروت به صورت عادلانه میان ملت تقسیم می شود، مرحله سخت تری است. در این مرحله عدل و داد و برابری و فرصت های یکسان میان شهروندان برقرار می شود و قوانین عدالت اجتماعی اجرا می شود و نهادهای دولتی بر اساس مبانی و ارزش ها و قوانین سالم بنا نهاده می شوند و با ظلم و فساد مقابله و مبارزه می شود و جنگی تمام عیار و دامنه دار علیه استبداد آغاز می شود.

·  ملت بزرگوار .. به لطف و عنایت خداوند دستاوردهای بزرگی را تحقق بخشیدید و باید آنها را حفظ کنید و این مساله مستلزم تداوم هشیاری و بیداری و یکپارچگی و تفکر مثبت و عشق و علاقه و حفظ ارتباط است. خداوند همه را موفق و گام های ما را در راه حق استوار گرداند و آرمان های ملت و امت و وطن ما را محقق گرداند.

( شما عمل بکنید، خدا و رسول و مؤمنان می بینند.)

اخوان المسلمین

قاهره ۸ ربیع الاول ۱۴۳۲ هـ

برابر با ۱۱ فوریه ۲۰۱۱ م

برگرفته از اهل سنت ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا