به کانال تلگرامی نوگرا بپیوندید»»» @eslahe کانال نوگرا @eslahe
خبر های جدید

تدریس دین اسلام در مدارس آلمان

یکی از مسئولین دولتی آلمان از موافقت کشورش مبنی بر تدریس دین اسلام در برخی مدارس آلمان خبر داد.به گزارش مفکرة الاسلام، "لورگ اوهان"، وزیر دادگستری آلمان، با بیان اینکه "اسلام بخشی جدایی ناپذیر از کشور آلمان است." اعلام کرد که تدریس مسایل مربوط به دین اسلام از ابتدای سال تحصیلی 2013-2014 در مدارس شهر "هیسن" آغاز خواهد شد.


همچنین "ولفانگ هیوپر"، یکی از اسقفهای شهر برلین در این زمینه در گفتگو با روزنامه آلمانی "بیلد" از تعدد دیانات در قاره اروپا خبر داد و خاطرنشان کرد: «دین اسلام از قرون وسطا در آلمان وجود داشته است.»

وی همچنین ضمن تاکید بر ضرورت آشنایی با اسلام، همراه با احترام به قوانین و موازین اروپا، خشونتهای صورت گرفته در جامعه غرب علیه مسلمانان این قاره را به شدت رد کرد.

گفتنی است طبق گزارش مطبوعات آلمانی، از ابتدای سال 2001 تا کنون نزدیک به 219 حمله به مسجد در آلمان با انگیزه های سیاسی صورت گرفته است، که تنها عاملین 36 حمله شناسایی شده اند که اکثر آنها از نازیهای نسل جدید آلمان بودند.

از سوی دیگر مجلس اعلای مسلمانان آلمان از اقدام یکی از احزاب مخالف، مبنی بر اعتراف به دین اسلام به عنوان یکی از دیانات رسمی کشور و برابری آن با ادیان یهودی و مسیحی در آلمان، و نیز برخورداری حقوق مساوی اقلیتها مسلمان و سازمانهای اسلامی با کلیساها و معابد در آلمان، قدردانی کرد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا
بستن