خبر های جدید

شهر مسکو به شش مسجد جدید مزین گردید

شهر مسکو به شش مسجد جدید مزین گردید

شش مسجد جدید جهت پاسخگویی صحیح به نیازهای دینی رو به رشد جامعه اسلامی از سوی دولت روسیه در شهر مسکو، پایتخت این کشور ساخته می‌شود.

به گزارش (ایکنا) شعبه منطقه اروپا، مقامات محلی این شهر امروز، چهارشنبه، ۲۹ آذرماه، اعلام کردند که هدف از اجرای این برنامه پاسخگویی به نیازهای دینی رو به رشد جامعه اسلامی بوده و در حال حاضر محل احداث سه مسجد مشخص و تعیین شده است.

این سه مسجد در مناطق شوسه انتوزیاستوف(Shosse Entuziastov)، بوتوو(Butovo) و لیوبلینو(Lyublino) پایتخت روسیه ساخته می‌شود و در حال حاضر مقامات محلی برای تهیه مکان احداث سه مسجد دیگر نیز در حال رایزنی با مردم آن مناطق هستند و در صورت نهایی شدن تصمیمات، محل تعیین شده برای این اماکن مذهبی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است، دولت روسیه همیشه در ساخت مکان‌های عبادی و مقدس با گروه‌های ملی‌گرای روسیه درگیر بوده است، چراکه آنها خواهان برگزاری همه‌پرسی برای ایجاد مکان‌های مقدس در روسیه هستند؛ ولی با توجه به جامعه رو به رشد اسلامی روسیه، دولت ناگزیر جهت پاسخگویی به نیازهای مردم مسلمان این کشور بدون توجه به ملی‌گراها وارد عمل شده است؛ چراکه امروزه بسیاری از مراسم و برنامه‌های عبادی مسلمانان روسیه به علت کمبود امکانات و فضا در خیابان‌های شهر برگزار شده و این موضوع ناهماهنگی‌های بسیاری در جامعه به وجود می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

دکمه بازگشت به بالا