خانه ---> خبر های جدید ---> شهر مسکو به شش مسجد جدید مزین گردید
مسجد مسکو

شهر مسکو به شش مسجد جدید مزین گردید

شهر مسکو به شش مسجد جدید مزین گردید

شش مسجد جديد جهت پاسخگويی صحیح به نيازهای دينی رو به رشد جامعه اسلامی از سوی دولت روسیه در شهر مسکو، پايتخت این کشور ساخته می‌شود.

به گزارش (ایکنا) شعبه منطقه اروپا، مقامات محلی این شهر امروز، چهارشنبه، 29 آذرماه، اعلام کردند که هدف از اجرای اين برنامه پاسخگويی به نيازهای دينی رو به رشد جامعه اسلامی بوده و در حال حاضر محل احداث سه مسجد مشخص و تعيين شده است.

این سه مسجد در مناطق شوسه انتوزیاستوف(Shosse Entuziastov)، بوتوو(Butovo) و ليوبلينو(Lyublino) پایتخت روسیه ساخته می‌شود و در حال حاضر مقامات محلی برای تهیه مکان احداث سه مسجد دیگر نیز در حال رایزنی با مردم آن مناطق هستند و در صورت نهایی شدن تصمیمات، محل تعيين شده برای این اماکن مذهبی اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است، دولت روسيه هميشه در ساخت مكان‌های عبادی و مقدس با گروه‌های ملی‌گرای روسيه درگير بوده است، چراکه آنها خواهان برگزاری همه‌پرسی برای ایجاد مكان‌های مقدس در روسيه هستند؛ ولی با توجه به جامعه رو به رشد اسلامی روسيه، دولت ناگزير جهت پاسخگویی به نيازهای مردم مسلمان این کشور بدون توجه به ملی‌گراها وارد عمل شده است؛ چراكه امروزه بسياری از مراسم و برنامه‌های عبادی مسلمانان روسيه به علت كمبود امكانات و فضا در خيابان‌های شهر برگزار شده و این موضوع ناهماهنگی‌های بسياری در جامعه به وجود می‌آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ دادن معادله امنیتی الزامی است . *

تلگرام نوگرا »»» مطالب سایت + عکس + کلیپ + نوشته های کوتاه متنوع + با ما همراه باشید . eslahe@